Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

Drogi czytelniku, zanim poznasz modlitwę do Ducha Świętego o wyproszenie łask, poznaj kilka faktów na temat Jego osoby.

Duch Święty jest prawdziwą osobą, która przyszła na świat, aby zamieszkać w prawdziwych naśladowcach Jezusa zaraz po Jego wniebowstąpieniu. Bez Niego pozostajemy daleko od Boga.

Duch Święty nie jest nieokreślonym, ulotnym cieniem czy też bezosobową mocą. On jest trzecią osobą Trójcy Świętej, osobą pod każdym względem równą Bogu Ojcu i Synowi Bożemu.

Został On nam dany, aby działać we wnętrzu osób, które wierzą w Jezusa. Aby kształtować w nas Boży charakter. Buduje On w naszym życiu miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie. Realizuje zadanie, którego nie moglibyśmy osiągnąć o własnych siłach.

Bóg nie chce, abyśmy samodzielnie próbowali być kochający i uprzejmi, ale pragnie, byśmy polegali na Nim, wierząc, że On sam ukształtuje w nas te cechy. Chrześcijanie są wezwani do tego, by nieustanie napełniać się Duchem Świętym. On wyposaża nas w moc do wykonywania służby, która powoduje duchowy wzrost.

Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

Przyjdź, Duchu Święty, przemień nasze wewnętrzne napięcie w święte odprężenie.
Przemień nasz niepokój w kojącą ciszę.
Przemień nasze zatroskanie w spokojną ufność.
Przemień nasz lęk w nieugiętą wiarę.
Przemień naszą gorycz w słodycz Twojej łaski.
Przemień mrok naszych serc w delikatne światło.
Przemień naszą obojętność w serdeczną życzliwość.
Przemień naszą noc w Twoje światło.
Przemień zimę naszych dusz w Twoją wiosnę.

Wyprostuj nasze krzywe drogi, wypełnij naszą pustkę,
oczyść nas z pychy, pogłębij naszą pokorę, rozpal w nas miłość,
Zgaś w nas zmysłowość.  Spraw, abyśmy widzieli siebie jak Ty nas widzisz.

212 odpowiedzi do “Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

 1. Przyjdź Duchu święty do mojego małżeństwa. Wypełnij go miłością wzajemną, szacunkiem i pojednaniem. Spraw by mój mąż nie chciał odejść ode mnie.

 2. Przyjdź Duchu SW do domu mojej córki Edyty i Damiana i pomóż im się szczerze pojednać.Pomoz przezwyciężyć wszystkie trudnosci i kłopoty.Duchu SW ratuj ich małżeństwo.Boze niech się stanie wola Twoja.Boze Ty się tym zajmij.

 3. Duchu święty proszę Cię zeby Edyta znalazła nową miłość i żeby z nowym mężczyzną była szczęśliwa.

 4. Proszę, spraw aby Ojciec mojego dziecka wrócił do Nas, abyśmy oboje zaczęli wszystko od nowa. Daj Nam ostatnia szansę

 5. Duchu Święty dziękuję wszelkie otrzymane łaski. Proszę gorąco o zdrowie w rodzinie a szczególnie zdrowe córki i jej dziecka. Proszę gorąco o zgodę w rodzinach dzieci , łaskę przebaczenia i jedności. Dziękuję i proszę.

 6. Duchu święty przyjdź i daj łaskę zgody w moim małżeństwie, aby mój mąż wrócił do mnie i realizował przysięgę małżeńską..

 7. Duchu Święty prowadź mnie i mojego męża. Przyprowadź nas do siebie. Odmów w nas miłość małżeńską.

 8. Duchu św. gorąco proszę o potrzebne dla Rodziny. Wzmocnij nas,wyprostuj ścieżki naszego życia.

 9. Daj mi siły i odwagi Duchu Święty jutro gdy przyjdzie mi odwiedzić a za razem pożegnać sìę z tatą który jest śmiertelnie chory….
  Będzie to moje za pewne ostatnie spotkanie
  Duchu Święty……pomóż…

 10. Duchu Sw prosze napelnij serce mojego meza ogromna tesknota i milosci do mnie i dzieci.

 11. Proszę Cię Boże o zdrowie duszy i ciała, spokojną i godnie płatną stałą pracę z dobrymi i szczerymi ludźmi, spokój dnia codziennego, załatwienie wszystkich spraw urzędowych a przede wszystkim tych najważniejszych mieszkaniowych, miłości każdego dnia, szczerych przyjaciół wokół nas, o ochronę i obronę od ataków złego , wszelkich uroków, zaklęć , przekleństw -o uwolnienie od wszelkiego rodzaju zniewoleń oraz grzechów pokoleniowych i ich skutków, o uwolnienie od demonów, alkoholizmu, chorób nieuleczalnych samobójstwa, rozpaczy, apatii, poddania się i załamania. O siłę do przetrwania trudnej sytuacji i znalezienie oparcia i pomocy w ramionach kochającego Ojca wraz z Synem Bożym i Duchem Świętym O błogosławieństwo dla Rodziny – dla Macieja (żeby znalazł prawdziwych szczerych przyjaciół na studiach , wspaniałą dziewczynę, Damiana(wszelkie Łaski Boże we wszystkim), Grażyny, Hanny, Andrzeja realizację planów we wszystkim o ile są zgodne z Wolą Bożą przez wstawiennictwo Matki Bożej, św. Michała Archanioła, św. o. Pio

 12. Przyjdź Duchu Święty i daj nadzieję na powrót do związku Pauli i Krisa oraz o jego szczęśliwy powrót do domu

 13. Duchu Święty proszę o miłość i szczęśliwy związek z moim ukochanym mężczyzną

 14. Duchu Święty. Potrzebujemy własnego dachu nad głową..potrzeba też nawrócić moje dzieci i wnuki aby weszły na właściwe tory wiary wzajemnego szacunku i miłości..potrzeba mi zdrowia i siły do pracy. Potrzeba – to takie słowo. Może lepszym słowem jest pragnę. Pragnę własnego dach nad głową. Pragnę nawrócenia dzieci i wnuków na drogę wiary miłości i wzajemnego szacunku..Pragnę być zdrowa Pragnę siły do dalszej pracy.. Duchu Święty proszę o Twoja pomoc.. Wiem doskonale jak pomagasz w trudnych sprawach bo tego doświadczyłam Wierzę że teraz też w cudowny sposób pomożesz mi w tych wszystkich zmartwieniach .

 15. Duchu Święty przyjdź proszę i błagam do mojego małżeństwa abyśmy pojednali się z żona i wiernie dotrzymali przysięgi małżeńskiej aż do śmierci. Proszę i błagam aby nie doszło do rozwodu naszego małżeństwa który już jest w sądzie. Proszę Duchu Święty przyjdz i uzdrow nade małżeństwo,zamieszkaj w nim na zawsze. Proszę napełnij nasze serca miłością ,cierpliwością,radością,darem przebaczania,spokojem i łagodnością. Spraw aby moja żona otworzyła serca do Pans Boga. Dziękuje za wszystkie łaski. Jezu Ufam Tobie. Ty się tym zajmij.

 16. Duchu Święty…proszę Cię z całego serca, aby mój były partner zrozumiał, że popełnił błąd odchodząc odemnie i od naszej córeczki…proszę z całego serca, żeby zrozumiał, że jego miejsce jest przy nas…że jesteśmy dla niego najważniejsze…Duchu Święty proszę aby do nas wrócił…aby udało nam się odbudować nasz związek i stworzyć naszej córce ciepły dom, pełen miłości.

 17. Duchu Święty proszę czuwaj nad moją kochaną mamą. Bardzo proszę, aby jak najszybciej udało się ją zoperować, aby operacja przebiegła pomyślnie. Błagam z całego serca, żeby mamie udało się pokonać raka złośliwego. Proszę o zdrowie dla mojej kochanej mamy.

 18. Duchu św przyjdź do mego męża, uwolnij go od kłamstw i zdrady i przywiedź go do mnie.

 19. Duchu Święty bądź proszę w tym nowym roku z nami każdego dnia pomagaj w podejmowaniu właściwych decyzji proszę bądź w naszych sercach wlei w nie miłość i wzajemny szacunek pomagaj i oświecają moje dzieci w nauce szczególnie pomóż proszę córce w przygotowywaniu się do matury bądź proszę z nami

 20. Duchu Święty, proszę Cię o łaskę nawrócenia i zdrowia dla Anny i Aleksandra.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *