Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

Drogi czytelniku, zanim poznasz modlitwę do Ducha Świętego o wyproszenie łask, poznaj kilka faktów na temat Jego osoby.

Duch Święty jest prawdziwą osobą, która przyszła na świat, aby zamieszkać w prawdziwych naśladowcach Jezusa zaraz po Jego wniebowstąpieniu. Bez Niego pozostajemy daleko od Boga.

Duch Święty nie jest nieokreślonym, ulotnym cieniem czy też bezosobową mocą. On jest trzecią osobą Trójcy Świętej, osobą pod każdym względem równą Bogu Ojcu i Synowi Bożemu.

Został On nam dany, aby działać we wnętrzu osób, które wierzą w Jezusa. Aby kształtować w nas Boży charakter. Buduje On w naszym życiu miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie. Realizuje zadanie, którego nie moglibyśmy osiągnąć o własnych siłach.

Bóg nie chce, abyśmy samodzielnie próbowali być kochający i uprzejmi, ale pragnie, byśmy polegali na Nim, wierząc, że On sam ukształtuje w nas te cechy. Chrześcijanie są wezwani do tego, by nieustanie napełniać się Duchem Świętym. On wyposaża nas w moc do wykonywania służby, która powoduje duchowy wzrost.

Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

Przyjdź, Duchu Święty, przemień nasze wewnętrzne napięcie w święte odprężenie.
Przemień nasz niepokój w kojącą ciszę.
Przemień nasze zatroskanie w spokojną ufność.
Przemień nasz lęk w nieugiętą wiarę.
Przemień naszą gorycz w słodycz Twojej łaski.
Przemień mrok naszych serc w delikatne światło.
Przemień naszą obojętność w serdeczną życzliwość.
Przemień naszą noc w Twoje światło.
Przemień zimę naszych dusz w Twoją wiosnę.

Wyprostuj nasze krzywe drogi, wypełnij naszą pustkę,
oczyść nas z pychy, pogłębij naszą pokorę, rozpal w nas miłość,
Zgaś w nas zmysłowość.  Spraw, abyśmy widzieli siebie jak Ty nas widzisz.

84 odpowiedzi do “Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

  1. Duchu św zstąp do mej rodziny.Wlej w nas łaskę pokory, zgody, zrozumienia i przebaczenia.Spraw by między moimi Synami i ich rodzinami była zgoda ,a nie zazdrość i pycha.Skrusz zatwardziałe seca Synowych ,by darzyły nas szacunkiem.Spraw by brat się opamiętał i wycofał słowa które mnie zraniły.Duchu św przyjdź.

  2. Duchu święty przyjdź do mojej rodziny. Proszę Cię upros łaskę zdrowia dla nas. Otocz opieką moje dzieci. A szczególnie syna Piotra. Daj mu siłę do pokonywania trudów dnia codziennego. I postaw na jego drodze właściwych ludzi. Aby jego wiara codziennie się wzmacniała. I dajmy dobra i mądra żonę. Aby była jego ostoja. Duchu święty przyjdz

  3. Duchu Sw. przyjdz do mego malzenstwa i dzialaj w nim. Uzdrawiaj, uwalniaj i lecz nas i nasze malzenstwo od wszystkiego co zle. Daj nam laske wzajemnego przebaczenia. Pomoz nam wrocic sdo siebie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *