Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

Drogi czytelniku, zanim poznasz modlitwę do Ducha Świętego o wyproszenie łask, poznaj kilka faktów na temat Jego osoby.

Duch Święty jest prawdziwą osobą, która przyszła na świat, aby zamieszkać w prawdziwych naśladowcach Jezusa zaraz po Jego wniebowstąpieniu. Bez Niego pozostajemy daleko od Boga.

Duch Święty nie jest nieokreślonym, ulotnym cieniem czy też bezosobową mocą. On jest trzecią osobą Trójcy Świętej, osobą pod każdym względem równą Bogu Ojcu i Synowi Bożemu.

Został On nam dany, aby działać we wnętrzu osób, które wierzą w Jezusa. Aby kształtować w nas Boży charakter. Buduje On w naszym życiu miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie. Realizuje zadanie, którego nie moglibyśmy osiągnąć o własnych siłach.

Bóg nie chce, abyśmy samodzielnie próbowali być kochający i uprzejmi, ale pragnie, byśmy polegali na Nim, wierząc, że On sam ukształtuje w nas te cechy. Chrześcijanie są wezwani do tego, by nieustanie napełniać się Duchem Świętym. On wyposaża nas w moc do wykonywania służby, która powoduje duchowy wzrost.

Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

Przyjdź, Duchu Święty, przemień nasze wewnętrzne napięcie w święte odprężenie.
Przemień nasz niepokój w kojącą ciszę.
Przemień nasze zatroskanie w spokojną ufność.
Przemień nasz lęk w nieugiętą wiarę.
Przemień naszą gorycz w słodycz Twojej łaski.
Przemień mrok naszych serc w delikatne światło.
Przemień naszą obojętność w serdeczną życzliwość.
Przemień naszą noc w Twoje światło.
Przemień zimę naszych dusz w Twoją wiosnę.

Wyprostuj nasze krzywe drogi, wypełnij naszą pustkę,
oczyść nas z pychy, pogłębij naszą pokorę, rozpal w nas miłość,
Zgaś w nas zmysłowość.  Spraw, abyśmy widzieli siebie jak Ty nas widzisz.

144 odpowiedzi do “Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

 1. Przyjdź Duchu Święty do mojej córki teraz podczas sesji egzaminacyjnej. Bądź przy niej teraz w trudnym okresie nauki.

  • Przybądź Duchu Święty i oświeć umysł mojego wnuka Antosia, by nauka nie sprawiała mu trudności, ale przede wszystkim by nie był w niej leniwy. Dziękuję Tobie Duchu Św.

   • Duchu święty proszę Cię o laski dla mojego syna i ulecz go od uzywek i dla jego coreczki oraz jej mamy aby byli dobrymi rodzicami proszę Cię o laski dla nich

  • Przyjdź Duchu Święty do mojego syna chorego na stwardnienie rozsiane ,daj mu siłę i wiarę.Przyjdz Duchu Święty teraz.Amen

  • Przyjdź duchu święty do mojego wnuka Kacpra

 2. Proszę danie siły i nawrócenia dla mojej rodziny.O miłosc i pojednanie Rozwiazanie pilnych spraw.Duchu Świety proszę o pomoc,abym szybko rozwiazał prolemy.

 3. Duchu Święty proszę Cię o zdanie trudnego egzaminu wnuczki z matematyki,oświeć jej umysł, daj światło na dobre odpowiedzi,zabierz stres.Trwaj przy niej w tym trudnym czasie zdawania egzaminów.

 4. Duchu Święty proszę daj mi siłę i dopomóż w tej trudnej sytuacji jakiej się znalazłam.Pomóż mi rozwiązać moje problemy.Wskaż mi drogę.Proszę Cię z całego serca.

 5. Duchu Święty, obdarz mnie łaską prawdziwej miłości i mądrości. Obejmij swą opieką całą moją bliską i dalszą rodzinę, a szczególnie napełnij swoją łaską światła potrzebujące Twej Boskiej pomocy dzieci. Rozprosz mroki naszego życia.

 6. Duchu Święty dziękuję za otrzymane łaski proszę daj dar rozeznania między tym co dobre a tym co złe proszę o to dla mojej córki rozpal też w jej poranionym sercu ogień Twojej miłości ku Bogu i bliźnim wyrzuć wszelkie zło z jej serca prosi mama

  • Przyjdź Duchu Święty i ześlij mi potrzebne łaski, aby obronną ręką wyjść z tej naszej ciężkiej sytuacji. Poprowadź nas najlepszą drogą.

   • Przyjdź Duchu Święty do mojego syna chorego na stwardnienie rozsiane i daj mu sił do walki z chorobą.Błagam przyjdź Duchu Święty przyjdź.Mama

 7. Duchu Święty dziękuję za otrzymane łaski, i proszę o łaskę zdania jutrzejszego egzaminu na prawo jazdy. Trwaj przy mnie w tym tródnym dla mnie czasie.

  • Przyjdź duchu Święty do mojego syna chorego na stwardnienie rozsiane i daj mu sił do walki z tą straszna błagam Cię z całego serca.

 8. Duchu Święty proszę o zdrowie dla mojej rodziny a szczególnie dla mamy.Proszę ,aby moja córka zdała jutro egzamin.Dziękuję Ci Duchu Święty za wszystkie łaski.Agnieszka

 9. Duchu Święty dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Dziękuję za szczęśliwe macierzyństwo córki. Proszę gorąco o dar zgody w rodzinie, wzajemnego zrozumienia i przebaczenia. Proszę o zdrowie w rodzinie. Duchu Święty bądź ze mną każdego dnia i kieruj mną.

  • Duchu Święty dziękuję za wszystkie łaski i proszę o dalszą opiekę nad moją rodziną, o zdrowie dla męża, o mieszkanie dla córki z rodziną, o opiekę nad moją Ojczyzną

 10. Duchu Święty proszę cię o łaskę miłości zrozumienia i pojednania , łaskę mądrości w podejmowaniu decyzji życiowych dla Celiny matki mojego wnuka oraz mojego syna Patryka , ktorzy przechodza teraz ciężki czas w swoim życiu prosze cie abys napelnil ich zwiazek milościa i zrozumieniem , Duchu Swiety badz z nomi kazdego dnia i kieruj nimi .

 11. Duchu Święty oświeć moja córkę, aby poczuła potrzebę chodzenia do kościoła i korzystała z komunii świętej.

 12. Duchu Święty uzdrów moich bliskich , rodzinę , przyjaciół i mnie z wszystkich chorób , uzależnień . Spraw by moje dzieci wzięły ślub sakramentalny i mogły pójść do spowiedzi i komunii świętej . Duchu Święty pomóż nam , błagam Cię.

 13. Duchu Święty otocz opieką moją rodzinę. Pomóż mi wychować dzieci na dobrych i wierzacych ludzi. Pomóż mi znaleźć pracę w której będę dobrze traktowana.

 14. Duchu Święty przybądź do mojego domu i spraw zeby nastąpiło pojednanie i zgoda w rodzinie.Bron nas od szatana.Niech nie ma wstępu do naszego domu i rodziny.chroń nas i broń od złego.

 15. Duchu Święty przyjdź do mojej córki I wplyn żeby została nie wyprowadzała sie. Niech w naszym domu zagości zgoda szczęście pojednanie i spokój .Niech zło Nie ma do nas dostępu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *