Ewangelia na 1 maja 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 1.05.2023 wg św. Jana 10, 11-18 z komentarzem:

Jezus powiedział: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca.

Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca”.

Komentarz do Ewangelii na 1 maja:

Dobry pasterz jest związany ze swoimi owcami. Rozpoznaje je już po samym umaszczeniu. Wie, że ta czarna z białą plamą na lewym boku lubi odchodzić od stada. Ta mała z kulawą nogą najbardziej smakuje w koniczynie. Jezus, dobry pasterz, zna ciebie po imieniu. Zna tak, jak Ojciec zna Jego. Posłuchaj, jak mówi: „znam cię, moja owieczko”. Co czujesz, kiedy Jezus mówi tak do ciebie?

W zagrodzie Dobrego Pasterza, Jezusa, jest miejsce dla każdego. Również dla ciebie. Owieczki znajdujące się w zagrodzie ufają swojemu Pasterzowi. Czują się częścią stada. Gdzie w zagrodzie Pańskiej znajdujesz się teraz? Jak odczuwasz opiekę i troskę Pasterza?

Jezus daje życie za swoje owce. Nikt Mu tego życia nie zabiera, On sam je oddaje. Kiedy idzie w drodze krzyżowej, to właśnie myśl o tobie dodaje Mu sił. Kiedy zdaje sobie sprawę, że Jego życie jest ofiarą, ze względu na ciebie krzyż zaczyna być słodki i lekki. Gdziekolwiek jesteś, podejdź teraz do Jezusa i odpowiedz w jakiś sposób dzisiaj na Jego miłość. Jezu, Ty znasz mnie w taki sposób, w jaki Ojciec zna Ciebie. Ty i Ojciec jedno jesteście. Daj mi pragnienie i doświadczenie takiej zażyłości z Tobą.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *