Modlitwa do św Rity

Modlitwa do św Rity i jej historia: Każdego 22 dnia miesiąca, tłumy wiernych z Krakowa i nie tylko, spotykają się w Kościele św Katarzyny by w modlitwie prosić Boga o potrzebne łaski, przez ręce św Rity.

Św Rita z Cascii, czternasto-wieczna stygmatyczka, zakonnica nazywana jest patronką spraw trudnych, beznadziejnych i po ludzku niemożliwych. Pod jej szczególną opieką znajdują się kobiety, które spodziewają się dzieci, które chcą zostać matkami, a także młode mężatki.

Święta urodziła się około 1381 roku w małej wiosce we Włoszech. Rodzice Rity uprawiali rolę i powodziło im się dobrze. Już jako nastoletnia dziewczyna, Rita pragnęła zostać zakonnicą, pomimo tego jej rodzice wydali  ją za młodego żołnierza. Niestety był on gwałtownym i trudnym człowiekiem, jednak dobroć Rity i jej modlitwy, sprawiły że po latach jej mąż się zmienił.

Rita wraz ze swoim mężem meli dwóch synów. Pewnego dnia, gdy chłopcy byli już dorośli, mąż Rity został zamordowany – podczas jednej ze swoich wypraw. Morderstwo Ojca bardzo rozgniewało synów, poprzysięgli oni zemstę.

Zrozpaczona Rita długo opłakiwała śmierć męża, jednak jego mordercom przebaczyła. Święta powierzyła Bogu, w swych modlitwach synów, dzięki czemu przebaczyli oni mordercą swego ojca. Wkrótce jednak i oni zmarli.

Osamotniona Rita mogła spełnić swoje marzenie i zostać zakonnicą. Skierowała się więc do najbliższego klasztoru Augustianek, ale reguła zakonu nie pozwalała na przyjęcie wdowy w poczet zgromadzenia. Ostatecznie jednak Rita została przyjęta do zakonu. Przez ponad 40 lat mieszkała w klasztorze pomagając biednym i pokazując miłość Chrystusa do innych.

Życie tej świętej jest nacechowane bardzo trudnymi sytuacjami. Jak czytamy w życiorysie św Rity, była ona żoną, matką, wdową i zakonnicą. Na każdym etapie życia doznawała wielu trudności,  których sama, po ludzku nie byłaby w stanie rozwiązać, gdyby nie była złączona z Bogiem.

Modlitwa do św Rity

O Św Rito, wspomożycielko w sprawach po ludzku beznadziejnych,
Orędowniczko w sytuacjach rozpaczliwych,
Olśniewająca gwiazdo Kościoła świętego,
Zwierciadło cierpliwości, poskromicielko szatana,
Lekarko schorowanych, pociecho przygnębionych,
Wcielenie niepodważalnej świętości,
Umiłowana Oblubienico Jezusa Chrystusa Pana,
Oznaczona cierniem z korony Pana Ukrzyżowanego.

Z głębi duszy wielbię Ciebie w Bogu Zbawcy moim
I zarazem proszę módl się za mną,
O uległość Woli Bożej w każdych trudnościach mego życia.
Przybądź mi z odsieczą, święta Rito i uczyń,
Abym doznała owoców Twej troski,
By me modlitwy u Tronu Bożego stały się owocne.

Uproś dla mnie pomnożenie wiary, nadziei i miłości,
Szczerego i ufnego nabożeństwa do Matki Bożej
oraz łaskę WYMIEŃ JĄ.

I uczyń, abym zwyciężając wszystkie trudności i pokusy,
Mogła dotrzeć niegdyś do nieba i tam Ci wdzięcznie podziękować,
I trwale radować się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

216 odpowiedzi do “Modlitwa do św Rity

  1. Święta Rito, proszę Cię o wsparcie i przezwyciężenie obecnych trudności finansowych, wierzę, że to chwilowa ciężka sytuacja, ale z Twoją pomocą dam radę. Miej mnie w swojej opiece i nie pozwól mi zwątpić. Za wszystko dziękuję

  2. Święta Rito proszę Cię o pomoc. Proszę wstaw się za mną i pomóż mi przezwyciężyć problemy osobiste. Proszę o łaskę i błogosławieństwo, o Twoja opiekę. Proszę o spokój z życiu. Amen

    • Swieta Rito prosze cie o pomoc w sprawie kredytu na dom zeby wszystko poszlo pomyslnie i o zdrowie Calej mojej rodziny

  3. Święta Rito proszę wstaw się za mną i moja rodziną. Proszę o nawrócenie mego brata, bratanka i bratanicy. Aby nastał spokój i szczęście w ich życiu. Wypełnij ich serca pokojem, nadzieja, dobrem i spokojem. Proszę o łaskę uzdrowienia dla taty i mamy. Wstaw się za moja rodziną aby nastał upragniony spokój w naszych sercach i duszach. W Tobie pokładam moje nadzieje.

  4. O Św. Rito pogromicielko Szatana wspieraj mnie w moich modlitwach i wyproś u Pana Naszego łaski mi potrzebne. Wspomagaj nas Ty, która stoisz blisko tronu Bożego. Ja proszę Cię w modlitwach moich o wstawiennictwo i modlitwę za siebie i bliskie mi osoby oraz intencje Ci powierzone. Nie umiem inaczej podziękować jak pomodlić się za już dostanę od Ciebie łaski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *