Modlitwa do św Rity

Modlitwa do św Rity i jej historia: Każdego 22 dnia miesiąca, tłumy wiernych z Krakowa i nie tylko, spotykają się w Kościele św Katarzyny by w modlitwie prosić Boga o potrzebne łaski, przez ręce św Rity.

Św Rita z Cascii, czternasto-wieczna stygmatyczka, zakonnica nazywana jest patronką spraw trudnych, beznadziejnych i po ludzku niemożliwych. Pod jej szczególną opieką znajdują się kobiety, które spodziewają się dzieci, które chcą zostać matkami, a także młode mężatki.

Święta urodziła się około 1381 roku w małej wiosce we Włoszech. Rodzice Rity uprawiali rolę i powodziło im się dobrze. Już jako nastoletnia dziewczyna, Rita pragnęła zostać zakonnicą, pomimo tego jej rodzice wydali  ją za młodego żołnierza. Niestety był on gwałtownym i trudnym człowiekiem, jednak dobroć Rity i jej modlitwy, sprawiły że po latach jej mąż się zmienił.

Rita wraz ze swoim mężem meli dwóch synów. Pewnego dnia, gdy chłopcy byli już dorośli, mąż Rity został zamordowany – podczas jednej ze swoich wypraw. Morderstwo Ojca bardzo rozgniewało synów, poprzysięgli oni zemstę.

Zrozpaczona Rita długo opłakiwała śmierć męża, jednak jego mordercom przebaczyła. Święta powierzyła Bogu, w swych modlitwach synów, dzięki czemu przebaczyli oni mordercą swego ojca. Wkrótce jednak i oni zmarli.

Osamotniona Rita mogła spełnić swoje marzenie i zostać zakonnicą. Skierowała się więc do najbliższego klasztoru Augustianek, ale reguła zakonu nie pozwalała na przyjęcie wdowy w poczet zgromadzenia. Ostatecznie jednak Rita została przyjęta do zakonu. Przez ponad 40 lat mieszkała w klasztorze pomagając biednym i pokazując miłość Chrystusa do innych.

Życie tej świętej jest nacechowane bardzo trudnymi sytuacjami. Jak czytamy w życiorysie św Rity, była ona żoną, matką, wdową i zakonnicą. Na każdym etapie życia doznawała wielu trudności,  których sama, po ludzku nie byłaby w stanie rozwiązać, gdyby nie była złączona z Bogiem.

Modlitwa do św Rity

O Św Rito, wspomożycielko w sprawach po ludzku beznadziejnych,
Orędowniczko w sytuacjach rozpaczliwych,
Olśniewająca gwiazdo Kościoła świętego,
Zwierciadło cierpliwości, poskromicielko szatana,
Lekarko schorowanych, pociecho przygnębionych,
Wcielenie niepodważalnej świętości,
Umiłowana Oblubienico Jezusa Chrystusa Pana,
Oznaczona cierniem z korony Pana Ukrzyżowanego.

Z głębi duszy wielbię Ciebie w Bogu Zbawcy moim
I zarazem proszę módl się za mną,
O uległość Woli Bożej w każdych trudnościach mego życia.
Przybądź mi z odsieczą, święta Rito i uczyń,
Abym doznała owoców Twej troski,
By me modlitwy u Tronu Bożego stały się owocne.

Uproś dla mnie pomnożenie wiary, nadziei i miłości,
Szczerego i ufnego nabożeństwa do Matki Bożej
oraz łaskę WYMIEŃ JĄ.

I uczyń, abym zwyciężając wszystkie trudności i pokusy,
Mogła dotrzeć niegdyś do nieba i tam Ci wdzięcznie podziękować,
I trwale radować się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

216 odpowiedzi do “Modlitwa do św Rity

 1. Święta Rito, proszę pomóż mi uratować moje rozpadające się małżeństwo. Bardzo zależy mi na moim mężu, z którym przeżyłam 18 lat. Nie zawsze było łatwo, ale przetrwaliśmy tak wiele… Bardzo proszę abyśmy mogli szczerze porozmawiać, wybaczyć sobie wzajemne winy i naprawić to co się popsuło. Pragnę z całego serca uratować nasze małżeństwo. Błagam spraw aby mój mąż nie oddalał się ode mnie, proszę skieruj go w moją stronę.

 2. Najdroższa Święta Rito – dopomóż mi w tych ciężkich chwilach, wesprzyj mnie w modlitwach o opamiętanie się mojego męża.

 3. św.Rito dziekuje ci zato ze zawsze byłas kiedy cie potrzebowałam wysłuchałas mnie .Dzis znowu sie modle i prosze o zdrowie dlamnie i mojej rodziny ,zeby wszystko było ok amen.

 4. Święta Rito błagam Cię o wstawiennictwo U Pana Boga. Proszę pomóż mi uratować moje małżeństwo . Amen

 5. Święta Rito pomóż, wstaw się do Ojca w mojej sprawie, proszę potrzebuję Twojego wsparcia.

 6. Św. Rito proszę pomóż, uproś Boga o łaski dla mnie i mojej rodziny. Pomóż mi zwalczyć moją chorobę. Spraw, aby syn zdał poprawkę maturalną.
  Jezu ufam Tobie ty się tym zajmij.

 7. Św. Rito dziękuję, kocham Cię wysłuchałaś mojej prośby syn zdał. Jestem szczęśliwa. Liczę jeszcze na wstawiennictwo u Boga w mojej chorobie, proszę Cię pomóż.
  Jezu ufam Tobie ty się, tym zajmij.

 8. Św Rito proszę o błogosławieństwo dla moich braci ,żeby odnaleźli drogę w swoim życiu ,O zdrowie dla mamy ,o rodzinę siostry ,żeby odnaleźli się w drodze do Boga i za moje dzieci żeby im życie się ułożyło ,oraz o dobry przebieg zabiegu ,który mnie czeka na sercu ,o zdanie egzaminu ..Proszę Rito za duszę mego taty i brata ,żeby mogli oglądać Boga twarzą w twarz .Wierze ,ze twoje wstawiennictwo pomoże ,aby to co niemożliwe stało
  się Amen.

 9. Święta Rito, proszę Cie o łaskę dobrych relacji z moją córką i uporządkowaniem jej zdrowia psychicznego, niech wróci do mnie.

 10. Święta Rito, czuwaj nad moją córka i polepsz nasze kontakty, niech wróci do mnie.

 11. Święta Rita naprawdę pomogła mi w trudnej dla mnie sprawie. Cały czas mi pomaga. Po odmówieniu modlitwy do Niej zamieszczonej na jednej ze stron internetowych poczułem spokój, a sprawa powoli zaczynała się układać. Dziś jest już dużo lepiej.

  • Kochana sw.Rito błagam Cię wstaw za moim synem Krzysztofem aby wrocil do Boga pogodzil sie z tata znalazl prace wyszedl z nalogu i z problemow finasowych oraz wrocil do domu.Prosi mama.Ania.

 12. Święta Rito moja orędowniczko proszę Cię uproś mi łasi których potrzebuję Boże mój ratuj mnie Maryjo Matko czuwaj nade mną JezuTy się tym zajmij

 13. Świeta Rito, zbłądziłem. Przeliczyłem się w swoich marzeniach i dążeniach. Straciłem pracę, straciłem pieniądze, tracę Rodzinę. Nie mam znajomych, przyjaciół, powoli gasnę. Modlę sie do Ciebie codziennie,lecz wiem, że masz tyle innych , którzy zwracają sie do Ciebie, iz moja rośba jest jedną z tysięcy, która jest , a która mnie niestety nie pozwala na bycie i zycie godne…Prosze dopomóz mi , dodaj siły, wytrwałości, mozliwości, chęci…powoli sie kończę…może jednak uda sie mi wyjść na prostą…może, jesli nie to po co być….ech….Pomóż

 14. Św. Rito uproś Boga o łaski dla mnie i mojej całej rodziny. Pomóż zwalczyć chorobę alkoholowa u mojego szwagra,oraz Św.Rito pomóż mi w mojej trudnej sytuacji materialnej.
  Jezu ufam Tobie ty się tym zajmij.

 15. Proszę pomóż chorym dzieciom wyzdrowiec. Pomóż także mnie i mojej rodzinie. Ty znasz moje problemy które mam w sercu. Usuń lęk. I podaj mi swoją święta dłoń. Wejrzyj na moje cierpienia jako ofiarę dla Boga. I upros potrzebne łaski. Amen. Wierzę w miłosierdzie Boże. Amen.

 16. Świeta Rito, dziękuję, że zawsze wysłuchujesz moich modlitw i próśb oraz dodajesz mi sił w trudnych sytuacjach.

 17. Św. Rito pomogłaś mi już niezmiernie trudnej sytuacji, za twoim wstawiennictwem doznałam niezwykłej łaski. Dziś znowu proszę cię o wstawiennictwo w sprawie beznadziejnej. Odszedł mój mąż którego bardzo kocham, proszę wstaw się w tej sprawie u Boga i Matki Najświętszej i uproś łaskę powrotu, odzyskania zaufania, miłości i tego żeby mój mąż się nawrócił.

 18. Święta Rito błagam Cię o wyzdrowienie mojej kochanej babci . Proszę o wstawiennictwo do Boga za moją prośbą aby babci przeżyła i powoli dochodziła do zdrowia. W Tobie moja nadzieja …

 19. Święta Rito powierzam ci moją intencję wymódl mi to u Boga. Wstaw się. Możesz wiele nie zawiedź mnie.

 20. Swięta Rito miej w opiece Olę i Emilkę,pomóż im wrócić do domu, dodaj im siły i otuchy do nauki. Otwórz ich serce i umysł na wiedzę jaką muszą opanować w szkole i pragnienie powrotu do domu. Święta Rito i Boże w Trójcy Przenajswiętszej powierzam opiece.Bóg Zapłać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *