Ewangelia na 24 listopada 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 24.11.2023 wg św. Łukasza 19,45-48 z komentarzem:

Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: „Napisane jest: «Mój dom będzie domem modlitwy», a wy uczyniliście go jaskinią zbójców”. I nauczał codziennie w świątyni. Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie. Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem.

Komentarz do Ewangelii na 24 listopada:

„Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście”. Zaproszenie Jezusa do swojego życia nie oznacza bynajmniej świętego spokoju. Twoja duchowa świątynia jest miejscem nieustannej walki między dobrymi pragnieniami słuchania Boga, ufnej modlitwy, codziennego przyjmowania Bożej nauki w Ewangelii a pokusami, które czyhają na Boże życie w tobie. Czy potrafisz nazwać po imieniu to, co odciąga cię od Pana?

Odkąd Jezus wszedł w twoje życie, nie musisz zmagać się ze złem w samotności. Pozwól Mu tylko działać. On może jednym gestem wyrzucić twoje nieuporządkowane zamiary i czyny, pokusy handryczenia, targowania się z Bogiem czy przehandlowania łaski uświęcającej za chwile przyjemności.

Pozwól Jezusowi zrobić porządek w twoim życiu. Niech twoje wnętrze stanie się znów domem modlitwy, namiotem spotkania. Korzystaj w pełni z łask, których Bóg udziela na modlitwie. Jezus codziennie przychodzi nauczać. Znajdź czas, by Go posłuchać. Czytaj Pismo Święte i szukaj w nim Bożych dróg. Proś Jezusa o poznanie, co przeszkadza ci w byciu świątynią Pańską. Jakie grzechy i słabości czynią z niej jaskinię zbójców.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *