Ewangelia na 23 listopada 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 23.11.2023 wg św. Łukasza 19,41-44 z komentarzem:

Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi! Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, oblegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą, a nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia”.

Komentarz do Ewangelii na 23 listopada:

Chrystus przyszedł na świat, aby wprowadzić nowy porządek, porządek według logiki Boga. Ta logika to miłość, dobroć, nadzieja. Dzisiaj Jezus przychodzi inaczej, pod postacią chleba i wina w Eucharystii i w drugim człowieku. W jaki sposób Jezus przychodzi w codzienności w twoim życiu? W jaki sposób Jezus przychodzi do ciebie teraz?

Nazwa Jerozolima oznacza miasto pokoju. Jezusowy porządek świata przynosi pokój w sercu człowieka. Żeby ten pokój mógł nastać, musisz wyrzucić uszkodzone stare kamienie. Trzeba wybudować nowe mury, nową świątynię. To budowanie to codzienne sprawy w życiu.

Słuchając ponownie tekstu Ewangelii, zwróć szczególną uwagę na słowa Jezusa. Słuchaj tak jakby mówił o twoim życiu. Zobacz, co w nim służy pokojowi. Spróbuj dostrzec, co jest zakryte przed twoimi oczami, co jeszcze utrudnia ci zbudowanie czegoś nowego. Zauważ, co cię otacza i nie pozwala ci w pełni żyć. Powiedz Jezusowi o jednej rzeczy, którą chciałbyś zmienić, po to aby być bardziej otwartym na Niego.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *