Ewangelia na 27 kwietnia 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 27.04.2018 wg św. Jana 14, 1-6 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce.

A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę». Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»

Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie»

Komentarz do Ewangelii na 27 kwietnia:

Jezus mówi wątpiącym uczniom, że znają drogę, którą idzie, ponieważ znają Jego. Może czasem kierunek, który On wskazuje jest inny od tego, w którym chcesz podążać. Przypomnij sobie takie drogowe rozstaje w swoim życiu. Czy mówisz wtedy Jezusowi, że nie wiesz dokąd zmierza?

Uczniowie twierdzili, że nie wiedzą, dokąd ich Pan idzie. Lęk w sercach utrudniał im pożegnanie nie tylko z Jezusem, ale przede wszystkim ze złudzeniami o Nim. Być może ciebie też Pan zaprasza do porzucenia takich fałszywych wyobrażeń, nawet jeśli się tego boisz. On chce być twoją drogą, bo wie, że to dla ciebie najlepszy i najbezpieczniejszy kierunek.

Jezus wzywa, by nie trwożyło się twoje serce, bo On jest drogą, prawdą i życiem. Nie trwożyć się to znaczy ufać, mimo że czujesz lęk czy strach. Pewnie często słyszysz, że ufność jest łaską. On ofiarowuje ją tobie w drodze, prawdzie i życiu, do którego cię zaprasza. Porozmawiaj z Jezusem o tym, co przeszkadza ci widzieć Jego drogę i nią podążać.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *