Ewangelia na 23 stycznia 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 23.01.2021 wg św. Marka 3, 20-21 z komentarzem:

Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli.

Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: „Odszedł od zmysłów”.

Komentarz do Ewangelii na 23 stycznia:

Za Jezusem szło wielu ludzi, którym głosił Dobrą Nowinę, których uzdrawiał i leczył. Tak mijały Jego dni. Jak każdy człowiek pracujący, czasem musiał więc być zwyczajnie zmęczony. Potrzebował posiłku i odpoczynku. Słyszymy, że tłumy zakłócały jednak czas Jego pobytu w domu. Ludzie nie pozwalali Jezusowi nawet posilić się… Jak ty przeżywasz takie okresy wzmożonego wysiłku? Jak regenerujesz swe siły?

Może masz takie doświadczenia, że wracasz zmęczony po dniu pracy do domu, pragniesz ciszy i odpoczynku, a tu dzieci chcą się z tobą bawić, nastoletnia córka potrzebuje poważnej rozmowy o swych problemach, przychodzi sąsiad z ważną sprawą, dzwoni przyjaciel, by się wygadać… Jakie uczucia rodzą się w tobie w takich chwilach? Tekst Ewangelii nie mówi, jak reagował wtedy Jezus. Jak ty reagujesz?

Tekst Ewangelii mówi nam natomiast o reakcji krewnych Jezusa, którzy uważają, że oszalał. Chcą Go powstrzymać przed takim stylem życia. Prawdopodobnie kieruje nimi troska o Niego, lecz On sam kieruje się nade wszystko wolą Ojca. Zastanów się, co jest twoją motywacją w działaniu na rzecz drugiego człowieka w potrzebie? Czy za twoim zaangażowaniem stoi twoja czy Boża wola Poproś Jezusa, by pomógł ci rozeznać wolę Ojca w twoich działaniach na rzecz bliźniego.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *