Ewangelia na 10 maja 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 10.05.2017 wg św. Jana 12, 44-50 z komentarzem:

Jezus tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. Ja przyszedłem na świat jako światłość, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności.

A jeżeli ktoś słyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie potępię. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić. Kto Mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które wygłosiłem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.

Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział».

Komentarz do Ewangelii 10 maja:

Wyobraź sobie pomieszczenie, które znasz bardzo dobrze. Żaden kąt nie jest Ci obcy. Dobrze wiesz jak się tam poruszać. Bez problemu odnajdujesz znajome ci przedmioty. Jak czujesz się w takim miejscu?

Teraz wyobraź sobie to samo pomieszczenie, ale kompletnie ciemne. Nic nie możesz zobaczyć. Niby znasz to miejsce tak dobrze jak własną kieszeń, ale kiedy gaśnie światło coś się zmienia. Czy dalej czujesz się tam tak samo jak poprzednio?

Z twoim życiem jest podobnie jak z tym pomieszczeniem. Chrystus chce być w nim obecny jako światło. On sam przyszedł do każdego z nas, aby nikt nie pozostawał w ciemności. Przyszedł rzucić światło na twoje życie, abyś nie musiał potykać się i szukać po omacku. Proś Chrystusa, aby był dającym życie Słońcem. Abyś mógł widzieć Go w swoim życiu i nie trwać już nigdy w ciemności.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *