Modlitwa do św Rity

Modlitwa do św Rity i jej historia: Każdego 22 dnia miesiąca, tłumy wiernych z Krakowa i nie tylko, spotykają się w Kościele św Katarzyny by w modlitwie prosić Boga o potrzebne łaski, przez ręce św Rity.

Św Rita z Cascii, czternasto-wieczna stygmatyczka, zakonnica nazywana jest patronką spraw trudnych, beznadziejnych i po ludzku niemożliwych. Pod jej szczególną opieką znajdują się kobiety, które spodziewają się dzieci, które chcą zostać matkami, a także młode mężatki.

Święta urodziła się około 1381 roku w małej wiosce we Włoszech. Rodzice Rity uprawiali rolę i powodziło im się dobrze. Już jako nastoletnia dziewczyna, Rita pragnęła zostać zakonnicą, pomimo tego jej rodzice wydali  ją za młodego żołnierza. Niestety był on gwałtownym i trudnym człowiekiem, jednak dobroć Rity i jej modlitwy, sprawiły że po latach jej mąż się zmienił.

Rita wraz ze swoim mężem meli dwóch synów. Pewnego dnia, gdy chłopcy byli już dorośli, mąż Rity został zamordowany – podczas jednej ze swoich wypraw. Morderstwo Ojca bardzo rozgniewało synów, poprzysięgli oni zemstę.

Zrozpaczona Rita długo opłakiwała śmierć męża, jednak jego mordercom przebaczyła. Święta powierzyła Bogu, w swych modlitwach synów, dzięki czemu przebaczyli oni mordercą swego ojca. Wkrótce jednak i oni zmarli.

Osamotniona Rita mogła spełnić swoje marzenie i zostać zakonnicą. Skierowała się więc do najbliższego klasztoru Augustianek, ale reguła zakonu nie pozwalała na przyjęcie wdowy w poczet zgromadzenia. Ostatecznie jednak Rita została przyjęta do zakonu. Przez ponad 40 lat mieszkała w klasztorze pomagając biednym i pokazując miłość Chrystusa do innych.

Życie tej świętej jest nacechowane bardzo trudnymi sytuacjami. Jak czytamy w życiorysie św Rity, była ona żoną, matką, wdową i zakonnicą. Na każdym etapie życia doznawała wielu trudności,  których sama, po ludzku nie byłaby w stanie rozwiązać, gdyby nie była złączona z Bogiem.

Modlitwa do św Rity

O Św Rito, wspomożycielko w sprawach po ludzku beznadziejnych,
Orędowniczko w sytuacjach rozpaczliwych,
Olśniewająca gwiazdo Kościoła świętego,
Zwierciadło cierpliwości, poskromicielko szatana,
Lekarko schorowanych, pociecho przygnębionych,
Wcielenie niepodważalnej świętości,
Umiłowana Oblubienico Jezusa Chrystusa Pana,
Oznaczona cierniem z korony Pana Ukrzyżowanego.

Z głębi duszy wielbię Ciebie w Bogu Zbawcy moim
I zarazem proszę módl się za mną,
O uległość Woli Bożej w każdych trudnościach mego życia.
Przybądź mi z odsieczą, święta Rito i uczyń,
Abym doznała owoców Twej troski,
By me modlitwy u Tronu Bożego stały się owocne.

Uproś dla mnie pomnożenie wiary, nadziei i miłości,
Szczerego i ufnego nabożeństwa do Matki Bożej
oraz łaskę WYMIEŃ JĄ.

I uczyń, abym zwyciężając wszystkie trudności i pokusy,
Mogła dotrzeć niegdyś do nieba i tam Ci wdzięcznie podziękować,
I trwale radować się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

206 odpowiedzi do “Modlitwa do św Rity

 1. Święta Rito, pomimo odrzucenie, wiesz że kocham mojego narzeczonego i chce byc z nim, chce jednak widziec w tym wszystkim Boża wole. Prosze Cie zrob tak aby cokolwiek sie stanie bylo to dobre dla nas obojga, bym potrafiła to zaakceptować.

 2. Święta Rito proszę Cię żeby Tomek wybaczyl sobie krzywdy które mi wyrządził ja już mu dawno wybaczylam.Spraw żeby moja miłość i cierpliwość dały mu wiarę w nas.

 3. Święta Rito, od wielu lat modlę się za Twoim wstawiennictwem do Boga Ojca i w wielu już sprawach zostałam wysłuchana.Proszę Cię z całego serca o dalszą opieką nade mną i pomoc w ciężkiej i przygnębiającej mnie sytuacji w jakiej obecnie się znajduję. Błagam Cię o wyproszenie dla mnie dobrej pracy abym mogła poprawić swoją sytuacje finansową i mojej rodziny.Dziękuję Ci za wszystko co do tej pory dla mnie zrobiłaś.

 4. Kochana św Rito błagam o pomoc. Ty wiesz że zrobiłam źłe. Nie daje już rady coraz bardziej się zataczam pomóż mi proszę. Wstaw się za mnie u Boga i wysłuchaj moich próśb
  Jestem wykończona proszę i błagam o pomoc.

 5. Świata Rito dziękuję Ci bardzo za to że zdałam testy na prawo jazdy i teraz Tylko proszę o to żeby zdać egzamin praktyczny który będzie 3 stycznia , Bóg zapłać

 6. Swieta Rito, blagam Cie o wyleczenie syna z choroby bez potrzeby leczenia szpitalnego. Okaz nam laske i wstaw sie do Boga o wysluchanie modlitwy o zdrowie dla dziecka. Modl sie za nami

 7. Święta Rito, wstaw się za mną u Boga i uproś mi łaskę uzdrowienia z choroby płuc.

 8. Dziekuje za wysluchanie wczesniejszych modlitw.
  Prosze , by maz nie stracil pracy, wstaw sie za mna Swieta Rito. Modl sie za nami

 9. Św.Rito bardzo Cię proszę Kochana o wyproszenie u Pana Boga łaski uzdrowienia dla mojego kotka.

 10. Swieta Rito prosze Cie wyblagaj mi u Boga dobry zwiazek dla mnie I dla mojego syna. Pomoz mi stworzyc piekna rodzine. Daj nam milosc wzajemna pomoc i zrozumienie. Blagam o cud I wierze ze mi pomozesz.

 11. Sw. Rito blagm pomoz mi w mojej pracy. Prosze cie Kochana Sw Rito wstaw se za mnie , abym sprostala wszystkim dlugom i wydatkom . Aby moj maz i moja rodzina mogli na mnie liczyc . Abym mogla pomagac mojej kochanej Mamie ,synowi Amen

 12. Sw Rito dziekuje za otrzymane laski – ze mnie wysluchalas kiedy bylam chora , ze mnie wysluchalas kiedy moj syn zachorowal . Dziekuje za zdrowie ,za moja rodzinne . Dziekuje za zgode w mojej rodzinie . Sw Rito mam klopoty finansowe , nie wiem co mam robic . Kochana sw Rito ratuj mnie ! Pomoz mi ! Pomoz mi w mojej pracy.Blagam pomoz mi abym zdolala splacic wszystkie zaciagniete dlugi. Sw. Rito blagam wstaw sie za mnia u Pana Boga i wysluchaj mojej prosby. Amen

 13. Sw Rito, prosze Cie o zdrowie i szczescie dla calej mojej kochanej rodziny!
  A dla mnie prosze Cie o powrot mojej milosci, zeby on zrozumial, ze chce ze mna byc i ze sie zmienie! Tak bardzo go kocham i tesknie! Sw. Rito wstaw sie za mna u Pana Boga. Amen

 14. O Św Rito, wspomożycielko w sprawach po ludzku beznadziejnych,
  Orędowniczko w sytuacjach rozpaczliwych,proszę Cię o wstawiennictwo u Boga w sprawie powrotu do zdrowia mojej Mamy, która 1 VII 18r. doznała rozległego wylewu . Jezu ufam Tobie!

 15. Św. Rito, proszę wstaw się u Pana Boga za mną. Tak bardzo proszę o dobre relacje z Andrzejem. Zależy mi na nim. To dobry człowiek. Proszę, pomóż mi.

 16. ŚW. RITO PROSZĘ, BŁAGAM WSTAW SIĘ ZA MNĄ U PANA NAJWYŻSZEGO W MOJEJ TRUDNEJ , WIADOMEJ DLA CIEBIE SPRAWIE . POGUBIŁAM SIĘ POMÓŻ MI ZAZNAĆ SPOKOJU I ZNALEŹĆ DLA MNIE DOBRĄ DALSZĄ DROGĘ ŻYCIA
  PROSZĘ PAMIĘTAJ O MNIE .

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *