Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

Drogi czytelniku, zanim poznasz modlitwę do Ducha Świętego o wyproszenie łask, poznaj kilka faktów na temat Jego osoby.

Duch Święty jest prawdziwą osobą, która przyszła na świat, aby zamieszkać w prawdziwych naśladowcach Jezusa zaraz po Jego wniebowstąpieniu. Bez Niego pozostajemy daleko od Boga.

Duch Święty nie jest nieokreślonym, ulotnym cieniem czy też bezosobową mocą. On jest trzecią osobą Trójcy Świętej, osobą pod każdym względem równą Bogu Ojcu i Synowi Bożemu.

Został On nam dany, aby działać we wnętrzu osób, które wierzą w Jezusa. Aby kształtować w nas Boży charakter. Buduje On w naszym życiu miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie. Realizuje zadanie, którego nie moglibyśmy osiągnąć o własnych siłach.

Bóg nie chce, abyśmy samodzielnie próbowali być kochający i uprzejmi, ale pragnie, byśmy polegali na Nim, wierząc, że On sam ukształtuje w nas te cechy. Chrześcijanie są wezwani do tego, by nieustanie napełniać się Duchem Świętym. On wyposaża nas w moc do wykonywania służby, która powoduje duchowy wzrost.

Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

Przyjdź, Duchu Święty, przemień nasze wewnętrzne napięcie w święte odprężenie.
Przemień nasz niepokój w kojącą ciszę.
Przemień nasze zatroskanie w spokojną ufność.
Przemień nasz lęk w nieugiętą wiarę.
Przemień naszą gorycz w słodycz Twojej łaski.
Przemień mrok naszych serc w delikatne światło.
Przemień naszą obojętność w serdeczną życzliwość.
Przemień naszą noc w Twoje światło.
Przemień zimę naszych dusz w Twoją wiosnę.

Wyprostuj nasze krzywe drogi, wypełnij naszą pustkę,
oczyść nas z pychy, pogłębij naszą pokorę, rozpal w nas miłość,
Zgaś w nas zmysłowość.  Spraw, abyśmy widzieli siebie jak Ty nas widzisz.

176 odpowiedzi do “Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

 1. Duchu Święty dziękuję, że jesteś. Błagam o jedność , zgodę w mojej rodzinie i rodzinach dzieci. Prowadź dzieci właściwą drogą, bądź z nimi każdego dnia. Proszę o dobrego męża dla córki. Dziękuję za wszelką pomoc.

 2. DUCHU ŚWIĘTY DZIEKUJĘ DZIĘKUJĘ CI ZA ZNALEZIENIE FAKUR BARDZ

  O WAŻNYCH.

 3. Duchu swiety badz zawsze zemna jak jade samochodem pomoz mi nie zrobic nikomu krzywdy i zeby mnie nikt nie zrobil. Duchu sw.prosze dopomoz mi znalesc dobra prace i pracowac rzetelnie dopomoz mi pojechac do Fabriano do moich kochanych przyjaciol

 4. Duchu Święty niech Twoje charyzmaty będą udziałem moim i całej mojej rodziny.

 5. Duchu święty spraw aby mogła uprosić o przyspieszenie wizyt dla mojego chorego taty i żeby choroba się zatrzymała.I o łaski dla moich dzieci i błogosławieństwo i miłość w ich życiu i dobre żony.

 6. Niech owoce Ducha Świętego: „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” spoczną na wszystkich modlących się do Pana, Boga naszego.

 7. Duchu Świety ! Blagam upros u Naszego Boga abym mogla uporac sie z zaciagnietymi kredytami.Jezu ufam Tobie!

 8. duchu świety proszę o zgode w mojej rodzinie o zmianę na lepsze mjego męża o szczeslwy dojazd mojego syna i powrót wraz zjego druzyna i opiekunami do domu

 9. Duchu Święty proszę cie chroń mojego syna przed złym, proszę by zaczął się uczyć i dostał się do szkoły.

 10. Duchu sw. Prowadz mnie dobra droga! Czuwaj przy mnie! Jezu ufam Tobie@

 11. DUCHU SW.wypros łaske dla Adasia zeby bylo dobrze czuwaj przy nimJezu ufam Tobie

 12. Duchu sw. prowadz mnie dobra droga! Czywaj przy mnie! Jezu ufam Tobie!

 13. Przyjdź Duchu Święty z Twoimi darami szczególnie z darem wyjścia z kryzysu finansowego w jakim się znajduję proszę również za moimi dziećmi obdarz ich darem nawrócenia

 14. Duchu sw, proszę Cie uzdrow oczy Bogdanowi,ochron go od slepoty,zamieszkaj w sercach całej naszej rodzinie

 15. Duchu sw.czuwaj przy mnie.obdarz mnie darem wyjscia z kryzysu finansowego w jakim sie zbajduje.Pomoz abym w dniu dzisieszym zdobyla pieniadze na zaplacenie kredytu. Jezu nie opuszczaj mnie!

 16. Przyjdź Duchu Święty i prowadź moją rodzinę .Proszę o zdrowie, pokój i moc Ducha Świętego do pokonywania przeciwności,
  opanowanie stresu i miłość wzajemną.
  Proszę o pomyślne zdanie egzaminów dla corek i wiarę.

 17. Duchu sw. czuwaj przy mnie w tych ciezkich chwilach mojego zycia! Nie opuszczaj mnie.Jezu ufam Tobie!!!

 18. Duchu sw.prowadz mnie dobra droga .Tys moim natchnieniem.Czuwaj przy mnie w tych ciezkich chwilach! Jezu ufam Tobie!

 19. Duchu swiety prosze cie dopomoz abym spotkala na swojej drodze ucziciwych i dobrych ludzi ktorzy by mi pogoli z wyjsc z petli zadluzenia..Aby powrocil spokoj w naszych rodzinach jak bylo dawniej.Bardo cie prosze bo juz niedaje rady ze soba nieumiem rozmawiac.Tak bardzo praglam szczescia swoich dzieci i radosci z wnuczat a teraz nie mam sily cieszyc sie nimi.

 20. Modlę się już od stycznia i sprawy coraz bardziej się komplikują. Wewnętrzny strach paraliżuje zmysły nawet nadzieja mnie opuściła. Boże pozwól mi uzyskać to o co proszę, albo zapomnieć o moich pragnieniach,spraw bym więcej się nie dręczył.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *