Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

Drogi czytelniku, zanim poznasz modlitwę do Ducha Świętego o wyproszenie łask, poznaj kilka faktów na temat Jego osoby.

Duch Święty jest prawdziwą osobą, która przyszła na świat, aby zamieszkać w prawdziwych naśladowcach Jezusa zaraz po Jego wniebowstąpieniu. Bez Niego pozostajemy daleko od Boga.

Duch Święty nie jest nieokreślonym, ulotnym cieniem czy też bezosobową mocą. On jest trzecią osobą Trójcy Świętej, osobą pod każdym względem równą Bogu Ojcu i Synowi Bożemu.

Został On nam dany, aby działać we wnętrzu osób, które wierzą w Jezusa. Aby kształtować w nas Boży charakter. Buduje On w naszym życiu miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie. Realizuje zadanie, którego nie moglibyśmy osiągnąć o własnych siłach.

Bóg nie chce, abyśmy samodzielnie próbowali być kochający i uprzejmi, ale pragnie, byśmy polegali na Nim, wierząc, że On sam ukształtuje w nas te cechy. Chrześcijanie są wezwani do tego, by nieustanie napełniać się Duchem Świętym. On wyposaża nas w moc do wykonywania służby, która powoduje duchowy wzrost.

Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

Przyjdź, Duchu Święty, przemień nasze wewnętrzne napięcie w święte odprężenie.
Przemień nasz niepokój w kojącą ciszę.
Przemień nasze zatroskanie w spokojną ufność.
Przemień nasz lęk w nieugiętą wiarę.
Przemień naszą gorycz w słodycz Twojej łaski.
Przemień mrok naszych serc w delikatne światło.
Przemień naszą obojętność w serdeczną życzliwość.
Przemień naszą noc w Twoje światło.
Przemień zimę naszych dusz w Twoją wiosnę.

Wyprostuj nasze krzywe drogi, wypełnij naszą pustkę,
oczyść nas z pychy, pogłębij naszą pokorę, rozpal w nas miłość,
Zgaś w nas zmysłowość.  Spraw, abyśmy widzieli siebie jak Ty nas widzisz.

29 odpowiedzi do “Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask

 1. Piękna strona. Wreszcie katolickie podejście. Bez egzaltacji ruchów charyzmatycznych i protestanckich naleciałości.

  Cudownie Bóg uzdrawia, w ciszy modlitwy.

  • Duchu Święty wzmocnij mojego ducha, moja wiarę w swoją siłę i mądrość, zatroskanie przemień w radość i miłość, pozwól mi dostrzec Twoje prowadzenie i poczuć szczęście i miłość, o które proszę, które są, a których nie potrafię poczuć i nimi żyć.

 2. Bog zaplac za ta stronke, jak cudownie ,ze mozna tu znalezc modlitwy do Duch sw., abys tyklo mial(a) ochote je odmawiac.

  „Przyj Duchu sw. napelnij serca swoich wiernych i ogien milosci swojej racz w nich zapalic „

 3. Duchu Święty pomóż mojej córce,aby otrzymała tę pracę.Wierzę w Twoją moc.
  I MIŁOŚĆ.

 4. Duchu przenajświętszy uwielbiam Ciebie cały sercem i gorąco zapraszam do mojego życia ,do życia mojego męża i do życia syna Wojciecha i jego rodziny. Zapraszam Ciebie gorąca do życia mojej córki Małgosi i jej rodziny.

 5. Duchu Świety proszę Cię zeby dobrza napisala jutro sprawdzian z matematyki z brył i żebym dostała dobrą ocene.Wysłuchaj mojej prosby

 6. Ta modlitwa pomogla mi w czasie przygotowan do bardzo waznego i trudnego egzaminu. Material byl na tyle trudny, ze juz stracilam nadzieje, ze go zrozumiem i naucze. I wtedy uslyszalam o modlitwie do Ducha Swietego. Modlilam sie kilka razy dziennie w czasie nauki. Zmiana byla namacalna, jakby Duch przelaczyl mi prztyczek w mozgu – zaczelam rozumiec i przyswajac material. Egzamin zdalam a modlitwa zostala ze mna i odmawiam ja codzien.

 7. Duchu święty wiem, ze błądziłam i nie modliłsm soę do ciebie.Na mojej drodze są różne krzyżyki, ale teraz czuję twoją moc, twoją bliskość.Czuję że mnie nie opuścisz w tych trudnych chwilach i bedziesz ze mną , moimi dziećmi Asią i Maciusiem czuwać . Nie opuszczaj mojej mamy, daj jej siły by z nami jeszcze trochę była.Może przemienisz mojego męża, alkoholika, żeby zapadł spokój w naszym domu, brak kłótni , wzajemne zrozumienie.Czuję że jesteś ze mną dziękuję.

 8. Duchu Święty tak wielkie ciemności są w moim sercu, tyle niepokoju. Przyjdź proszę do mojego serca z całącznie swoją mocą, przynieś upragniony pokój, światło, radość, pomoc w każdej sekundzie mojego życia. Przemisja mnie błagam.

 9. O Duchu Święty nigdy nie wiedzialem,ze trzeba sie do Ciebie modlic a mam prawie 50 lat nadrobie to,moze dlatego nie idzie mi czasami jak powinno i do tego grzesze .
  Prosze wybacz i dziekuje ze otworzyles mi oczy na moje grzechy.

 10. Duchu Święty proszę oswiecaj mnie nieustannie, udziel mi swoich darów i potrzebnych charyzmatów.Spraw , abym była spójną osobowością, harmonijni rozwijającą się.Bądź uwielbiony Duchu Boży.

 11. Duchu Święty dziękuje za wszelkie łaski ,którymi mnie obdarowałeś, dziękuję za moje dzieci,dziękuję za miłość mojego męża, dziękuję za oddanie mojej cudownej mamy, przepraszam za wszelkie rany zadane Tobie z mojej strony. Proszę Cię z całego serca zmień naszą sytuację materialną, zabierz nasze długi i ciągłe kłopoty finansowe, spraw proszę żebyśmy zamieszkali jeszcze w tym roku we własnym domu, zachowaj nas w zdrowiu i obdaruj dostatnim życiem .

 12. Duchu Święty dziękuję za wszystkie dotychczas owe łaski. Za Rodzinę. Proszę dopomóż nam w jej utrzymania, prowadź mojego męża, mnie i chłopców. Proszę o Twoją pomoc – działaj w nas, abyśmy owoce przenosili. Prosze o wiarę i sakrament pokuty dla Krzysztofa i Bartka- tchnij w nich swoje dary. Wyprowadz mojego męża z ciemnosci ktore go otaczaja, pomoz w odnalezieniu drogi i pracy, aby mogl sie realizować. Proszę kieruj naszymi działaniami i pomóż nam w pokonaniu tych wszystkich trudnosci, z ktorymi sie zmagamy. Badz uwielbiony Duchu Święty!

 13. Duchu Swiety zwracam sie do ciebie z ogromna prosba,prosze cie mniej mojego syna w swoejej opiece,oswiedz go prosze.Spraw aby zaczol sie lepiej uczyc,aby nauka byla dla niego przyjemnoscia,aby potrafil sie skupic w czasie nauki.Prosze nie opuszzcaj go w trudnych chwilach.

 14. Duchu Święty proszę uwolnij mnie od lęku i bezrobocia a moją rodzinę od biedy. Zapraszam Cię do mojego domu.

 15. Duchu Święty proszę uwolnij mnie od lęku i bezrobocia a moją rodzinę od biedy. Zapraszam Cię do mojego życia.

 16. Przyjdź Duchu Święty i działaj w nas, abyśmy owoce przynosili. Obdarzaj nas swoimi łaskami i prowadź w drodze do naszego umiłowanego Ojca.

 17. Duchu Święty proszę przyjdź do mojej rodziny, zamieszkaj z nami, przyjdź proszę do mojej mamy i siostry zasiej pokój.

 18. Duchu Święty pomóż mi się podnieść.
  Błagam pomóż bliskiej mi osobie wyjść z nałogu.

 19. Duchu Święty dziękuję Ci za to, że jesteś, że mogę się do Ciebie zwrócić. Błagam Cię pomóż mi wyjść z kłopotów finansowych, które sama stworzyłam chroń moją rodzinę przed moimi błędami. Pomóż mi wyjść z tych długów pozwól mi zarobić na tyle aby móc wszystko spłacać. Błagam Cię Duchu Święty tak poprowadź mną i moimi decyzjami abym wyszła obronną ręką z tej pętli. Duchu Święty pomóż mi podejmować właściwe decyzje, postaw na mojej drodze ludzi, którzy mi zaufają i przez to pomogą wyjść z tego bagna. Dziękuję za to, że jesteś Duchu Święty!!!

 20. Duchu święty proszę przyjdź do mojej córki napelnij ja wiara miloscia i nadzieja daj jej zdrowie psychiczne fizyczne i duchowe uwolnij ja od lęków i prowadź przez życie prosze

 21. Duchu święty, kocham Cię z całego serca, wierzę w twoją moc pomóż mojemu mężowi aby ufał Tobie i Bogu, pomóż mu przed zabiegiem żeby się nie lękał uspokój wewnętrznie jego duszę aby pokonał strach.
  Proszę, niech wszystko dobrze się ułoży.
  Pragniemy w zdrowiu i miłości cieszyć się wnukami, i przy Twoim wsparciu pokonywać wszelkie trudy, słabości w tym doczesnym życiu.

 22. Duchu Święty przyjdź do mnie i do tych wszystkich którzy mogą rozwiązać sprawę która mnie dręczy, Duchu Święty przyjdź i działaj w naszym życiu, pomóż pokonać przeciwności, prowadź nas słuszną drogą.

 23. Duchu Swiety blagam wypelnij pustke w moim sercu .Wyprostuj droge mojego zycia,ktora jest krzywa,Pomoz mi pokonywac przeciwnosci losu.Bog Zaplac

 24. Duchu Święty zachowaj w zdrowiu moje dzieci. Oświeć umysł mojego syna i pozwól mu zdać egzamin na wymarzone aplikacje. Wierzę w Twoją moc ! Ufam i dziękuje za wszystkie łaski.

 25. Duchu Święty chociaż każdego dnia dziękowałam Tobie za wszystko, ale dopiero w piątek przez przypadek dowiedziałam się jak wielką masz moc. Błagam ciebie Duchu Święty, żeby moja córka Kaja opamiętała się i wybrała specjalizację lekarską taką o jakiej zawsze marzyła, żeby nie szła na łatwiznę i wyższe pieniądze, które ją mamią na specjalizacji lek. rodzinnego. Jest mądrą, ambitną osobą, zawsze dążyła do celu, a teraz pod wpływem narzeczonego zwątpiła w siebie i chce iść najlżejszą drogą, na skróty. Błagam Św. Duchu niech wybierze godną siebie, ambitną specjalizację, żeby była w swoim fachu dobrym lekarzem, a nie lekarzem od wszystkiego i od niczego. Błagam, choć wiem, że na nic moje prośby, bo droga przez nią została już wybrana, ale ma jeszcze kilka dni, jeszcze może się opamiętać.

 26. Duchu Święty przyjdź do naszego domu i spraw by opuściły mnie lęki i pozwól odzyskać mi zdrowie. Mimo że w naszym domu obecny jest Ukrzyżowany Chrystus ,to zachowanie nasze nie bylo przykładem dla naszych dzieci. Bardzo pragnę to zmienic i błagam wyprostuj ścieżki naszego życia i spraw by zapanowała zgoda,szacunek i miłość

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *