Kamery włoskiej telewizji uchwyciły bilokującego księdza

Chociaż św. Ojciec Pio jest dobrze znany z posiadania daru bilokacji (czyli możliwości przebywania w dwóch miejscach jednocześnie), to mógł istnieć jeszcze inny święty kapucyn, który również posiadał ten dar dzięki mocy Bożej.

Nazywał się ks. Domenico da Cese, a większość swojego życia spędził w sanktuarium w Manopello we Włoszech, gdzie przechowywana jest cudowna chusta z wizerunkiem Jezusa. W ciągu całego życia, ojciec Domenico miewał sporadyczne spotkania ze św. Ojcem Pio i pod wieloma względami jego życie było bardzo podobne do życia tego popularnego świętego.

Kiedy Ojciec Pio zmarł w 1968 roku, Domenico rozmawiał z innym księdzem Enrico Carusi, wyznając mu, że nie będzie mógł udać się do San Giovanni Rotondo na pogrzeb Ojca Pio. Ks. Domenico miał oprowadzać w tym czasie grupę pielgrzymów po sanktuarium w Manopello. Wielu świadków potwierdziło jego obecność w tym czasie w sanktuarium.

Jednak jak czytamy w niedawno wydanej biografii ojca Domenico, kilka dni po pogrzebie, do Manopello przybyła pewna kobieta. Gdy spotkała ojca Domenico w sanktuarium, zapytała go: „Dlaczego nie odpowiedziałeś, kiedy cię pozdrowiłam na pogrzebie Ojca Pio?” Domenico milczał i nic nie odpowiedział, nawet po tym, jak kobieta zadała mu to pytanie po raz drugi.

W tym samym czasie, we Włoskiej telewizji ukazał się materiał przedstawiający procesję pogrzebową Ojca Pio. Wiele osób zauważyło na nim mężczyznę, który wyglądał zupełnie jak ks. Domenico. Nagranie zostało pokazane krewnemu zakonnika, Antoniemu Bini, który potwierdził, że na filmie widoczny jest o. Domenico, który nie powinien w tym czasie znajdować się w San Giovanni Rotondo.

Ponadto Włoski fotograf, który znał bardzo dobrze ks. Domenico i często robił mu zdjęcia, po obejrzeniu materiału telewizyjnego od razu i bez wahania stwierdził, że był to ojciec Domenico. Podczas gdy ojciec Domenico nie potwierdził tego cudu za swojego życia, świadkowie twierdzą, że miał dar bilokacji, i że zostało to uchwycone na wspomnianym wideo.

3 marca 2015 roku o. Domenico otrzymał tytuł Sługi Bożego. Autentyczność jego daru bilokacji zostanie zbadana, w trakcie trwania procesu beatyfikacyjnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *