Ewangelia na 9 marca 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 9.03.2022 wg św. Łukasza 11, 29-32 z komentarzem:

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić:

„To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.

Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz”.

Komentarz do Ewangelii na 9 marca

Wiara opiera się na zaufaniu, wymaga zawierzenia. Mimo to chcemy mieć pewność, szukamy znaków zewnętrznych, potwierdzających to co czujemy w sercu. Nie ma w tym nic złego, dopóki znaki nie zastępują nam Bożego głosu, który się rozlega w głębi naszej duszy. Dlatego większą troskę warto przykładać do wrażliwego sumienia, niż do szukania nadzwyczajnych znaków. Pomyśl, jak ty kształtujesz swoje sumienie.

Choć Bóg najpełniej ujawnił się w swoim Synu, który przy przyszedł na świat w konkretnym momencie historii, człowiek nigdy nie był sam. Zawsze mógł szukać i pokochać Boga w drugim człowieku, a każdy, kto Go szukał, mógł znaleźć odpowiedniego dla siebie przewodnika. Zastanów się przez chwilę, jacy są twoi przewodnicy, kogo słuchasz i komu ufasz?

Tak łatwo powiedzieć: gdyby Jezus żył dzisiaj, oddałbym Mu życie, poszedłbym za Nim choćby na koniec świata. Skąd wiadomo, komu ufać, w co wierzyć w naszym poranionym świecie i Kościele? W epoce Ducha Świętego, darem Jezusa dla każdego z nas jest dar rozeznawania. Wsłuchaj się w swoje wnętrze: przez kogo lub przez co przemawia Jezus do ciebie dzisiaj?

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *