Ewangelia na 8 maja 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 8.05.2024 (J 10,11-16) z komentarzem:

Jezus powiedział: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Komentarz do Ewangelii na 8 maja:

Jezus mówi o sobie, że jest Dobrym Pasterzem. Ta wielka dobroć polega przede wszystkim na wzajemnej intymnej znajomości z poszczególnymi osobnikami stada. On zna je dokładnie. One zaś rozpoznają Go jako swojego. Jest to więź miłości, która zawsze rozpozna głos Umiłowanego.

Jezus mówi, że posiada takie owce, które obecnie nie są w Jego owczarni. Jak więc mogą przynależeć do Niego, skoro mają innego pasterza? Czym jest ten szczególny rodzaj przylegania, jeżeli nie nicią miłości, która pozwala ukochanemu pozostawać w rękach innego, dopóki sam nie odkryje pociągającego uczucia swojego Przyjaciela.

Przez kilka następnych chwil zastanów się, w której owczarni znajdujesz się dziś. Jak ona wgląda? Kto prowadzi cię na pastwiska i sprowadza z nich z powrotem do zagrody? I wreszcie odpowiedz sobie na pytanie: czy poznałeś już przyciągający głos Dobrego Pasterza? Bez względu na to, jaka jest twoja sytuacja wiary, poproś Ducha Świętego, aby każdego dnia pomagał ci coraz lepiej rozpoznawać Jezusa jako Dobrego Pasterza oraz aby uzdolnił cię do podążania za Jego głosem.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *