Ewangelia na 8 maja 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 8.05.2023 wg św. Jana 10, 11-16 z komentarzem:

Jezus powiedział: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Komentarz do Ewangelii na 8 maja:

Jezus wielokrotnie odwołuje się do obrazu pasterza, bo dla Izraelitów był to codzienny widok. Lecz dla nas ten obraz jest równie wymowny. Jezus jest dobrym pasterzem, a my wszyscy Jego owcami. On troszczy się o każdego z nas, prowadzi do miejsc, gdzie jest pokarm. W Jego obecności możemy czuć się bezpiecznie. On nigdy nie pozostawi nas bez opieki. Jakie uczucia budzą się w twoim sercu wobec takiej postawy Jezusa?

Jezus ostrzega nas przed najemnikami, czyli fałszywymi pasterzami. Im nie zależy na naszym dobru. Jezus przestrzega nas, byśmy nie dali się zwodzić obietnicami łatwego szczęścia, zysku bez wysiłku, przyjemności bez trudu. Na najemników nie możemy liczyć. Oni nie będą się narażać, aby nas obronić przed złem. Czy uczę się rozpoznawać głos dobrego Pasterza – Jezusa i iść za Jego wskazaniami w moim życiu?

Jezusowi zależy na każdym człowieku. On pragnie przyprowadzić do siebie wszystkich ludzi, z każdego zakątka świata. Pragnie tworzyć z nas jedną wspólnotę. Jezus chce, aby każdy rozpoznał Jego głos i pozostał przy Nim. Może zdarzyło ci się oddalić od wspólnoty Kościoła. Czy jesteś uważny na głos Jezusa i rozpoznajesz Jego nawoływanie? Podziękuj Jezusowi za to, że jest dobrym pasterzem, który troszczy się o ciebie. To Jemu zawdzięczasz swoje ocalenie i życie.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *