Ewangelia na 7 czerwca 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 7.06.2022 wg św. Mateusza 5, 13-16 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.

Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

Komentarz do Ewangelii na 7 czerwca

Sól należy szczelnie przechowywać i chronić przed niekorzystnymi czynnikami, aby nie straciła swoich właściwości. Jednocześnie dodajemy ją do potraw, czyli zużywamy – i tak korzystamy z jej właściwości. Podobnie jest z twoją wiarą. Jest ona skarbem, który należy chronić przed złem, umacniać, dawać okazję do wzrostu. A jednocześnie dzielić się nią z innymi, żeby dodawała światu smaku.

Jezus zwraca uwagę, że światłem, które ma świecić dla innych, są nasze czyny. Przyjrzyj się, jak wygląda twój dzień. Co robisz, kogo spotykasz, z kim rozmawiasz, gdzie przebywasz. W jaki sposób twoje uczynki, aktywności, są dla innych światłem, o którym mówi Jezus?

Wiara, gdy się o nią nie dba, ulega osłabieniu, podobnie jak światło gaśnie, a sól traci smak. Słuchając drugi raz tekstu Ewangelii, pomyśl, jak umacnia się twoja wiara, a co ją osłabia. Co robisz, by o nią dbać? Porozmawiaj z Jezusem o tym, co działo się na tej modlitwie.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.