Ewangelia na 6 czerwca 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 6.06.2017 wg św. Marka 12, 13-17 z komentarzem:

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli pochwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara». Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga». I byli pełni podziwu dla Niego.

Komentarz do Ewangelii 6 czerwca:

Faryzeusze przyszli pochwycić Go w mowie. Jezus jest Bogiem i wie z jakim nastawieniem zbliżamy się do Niego. Faryzeuszom wydawało się, że mogą zwieść Go słowami. Czy nie zdarza Ci się udawać czegoś przed Bogiem, testować Go, sprawdzać?

Jezus poznaje ich obłudę. Wie, że próbują oszukać go słowami. Mówią jedno, ale naprawdę chodzi im o coś innego. Pyta: Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Czasami pewne okoliczności mogą nam pokazać, że my też szczerze nie wierzymy Bogu. Chcemy wypróbować Go, czy naprawdę jest tym za Kogo się podaje. Jeśli widzisz takie podejście u siebie, powiedź o tym Jezusowi wprost.

Jezus nie przegania faryzeuszy, ale chce usłyszeć z czym przychodzą, podejmuje ten wydumany problem. Czy to była naprawdę ważna rzecz w życiu tych ludzi? Czy rzeczy, z którymi przychodzę do Boga są moimi prawdziwymi problemami. Może to tylko pretekst żeby być na dystans z Bogiem, z Kościołem? Jezus może podejmować wydumane problemy, które Mu przedstawiamy, może nas nawet zaskakiwać ich rozwiązaniami. Nie to jest istotą, ale ważne jest żeby oddać Bogu co należy do Niego! On chce relacji z nami. Poproś Go o doświadczanie żywej relacji.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *