Ewangelia na 5 luty 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 5.02.2024 (Mk 6,53-56 ) z komentarzem:

Gdy Jezus i uczniowie Jego się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go rozpoznano. Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych tam, gdzie jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby ci choć frędzli u Jego płaszcza mogli dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

Komentarz do Ewangelii na 5 luty:

Gdy ludzie ziemi Genezaret usłyszeli, że Jezus pojawił się na ich terenie, biegali, bo chcieli być blisko Niego. Nie chcieli przegapić tego, że On jest w miejscu, w którym żyją i mieszkają. Przynosili Mu chorych i pragnęli tylko być blisko. Jezus jest blisko ciebie. Nawet jeżeli tego nie zauważasz. Co zrobisz, co chcesz zrobić, aby być blisko Jezusa?

Jezus nie pozostaje obojętny na potrzeby ludzi. Uzdrawia chorych, przynosi zdrowie tam, gdzie jest choroba. Oprócz uzdrowienia dawał coś więcej, dawał doświadczenie swojej bliskości. Może i ty masz jakieś miejsca czy sprawy, które wymagają uzdrowienia. Może są to sprawy, których nie lubisz lub są dla ciebie trudne. Opowiedz o nich Jezusowi.

Ludzie potrzebowali Jezusa, potrzebowali Jego mocy dla swojego życia, po tę moc przychodzili do Niego. Dzisiaj tę swoją moc i bliskość Jezus oferuje w sakramencie pojednania i przede wszystkim w Eucharystii. Pamiętaj, że Jezus chodzi z Tobą gdziekolwiek się udasz. Jest z tobą w tej modlitwie. Pomyśl gdzie i w jakich sprawach dzisiaj szczególnie potrzebujesz Jego obecności. Zaproś Jezusa do twoich codziennych spraw. Czasami potrzeba tylko chwili, aby dotknąć się Jego frędzli, aby odzyskać zdrowie i większą wolność. Może to dotknięcie jest ci dziś szczególnie potrzebne.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *