Ewangelia na 4 sierpnia 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 4.08.2018 wg św. Mateusza 14, 1-12 z komentarzem:

W owym czasie doszła do uszu tetrarchy Heroda wieść o Jezusie. I rzekł do swych dworzan: «To Jan Chrzciciel. On powstał z martwych i dlatego moce cudotwórcze w nim działają». Herod bowiem kazał pochwycić Jana i związanego wtrącić do więzienia z powodu Herodiady, żony brata jego, Filipa. Jan bowiem upominał go: «Nie wolno ci jej trzymać ». Chętnie też byłby go zgładził, bał się jednak ludu, ponieważ miano go za proroka.

Otóż, kiedy obchodzono urodziny Heroda, tańczyła wobec gości córka Herodiady i spodobała się Herodowi. Zatem pod przysięgą obiecał jej dać wszystko, o cokolwiek poprosi. A ona przedtem już podmówiona przez swą matkę powiedziała: «Daj mi tu na misie głowę Jana Chrzciciela!» Zasmucił się król. Lecz przez wzgląd na przysięgę i na współbiesiadników kazał jej dać.

Posławszy więc kata, kazał ściąć Jana w więzieniu. Przyniesiono głowę jego na misie i dano dziewczynie, a ona zaniosła ją swojej matce. Uczniowie zaś Jana przyszli, zabrali jego ciało i pogrzebali je; potem poszli i donieśli o tym Jezusowi.

Komentarz do Ewangelii na 4 sierpnia:

Herod na własne uszy słyszał nauczanie Jana Chrzciciela, dotarła do niego także Dobra Nowina głoszona przez Chrystusa. Mimo że był tak blisko tej prawdy, która jest w stanie przemienić człowieka, jego serce pozostało nieczułe. Uległ własnej słabości, wygodnictwu, lękowi o dobrą opinię. Niby nic wielkiego, a przecież konsekwencją tego była czyjaś śmierć.

Znasz Chrystusa, starasz się pogłębiać swoją wiarę. Często jednak w codziennych sytuacjach i wyborach nie postępujesz według wskazań zawartych w Ewangelii. Nie podejmujesz decyzji, które wiele cię kosztują, nie wymagasz od siebie, ulegasz wygodnictwu, jesteś nieżyczliwy wobec drugiego człowieka. Uważaj, bo bardzo łatwo stać się Herodem i przegrać swoje życie.

Twoje życie jeszcze trwa. Każdego dnia toczysz walkę między dobrem a złem. Skorzystaj z tej szansy, że masz jeszcze wybór, że możesz przemienić swoje życie i pójść za Jezusem. Spróbuj, póki jest na to czas. Walcz ze wszystkich sił! Poproś dziś Jezusa o odwagę w swych wyborach, byś nie bał się żyć według nauki zawartej w Ewangelii, nawet gdy wszyscy będą przeciwko tobie.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *