Ewangelia na 4 października 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 4.10.2019 wg św. Łukasza 10, 13-16 z komentarzem:

Jezus powiedział:

„Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły, siedząc w worze i popiele.

Toteż Tyrowi i Sydonowi lżej będzie na sądzie niżeli wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz! Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który mnie posłał”.

Komentarz do Ewangelii na 4 października:

„(…) gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły (…)”. Zastanów się, jakie znaki Bożej obecności są dostrzegalne w twoim życiu. Jakich „cudów” dokonał i dokonuje w twojej codzienności Pan? Za co jesteś Mu wdzięczny?

To, jak Bóg działa w twoim życiu, jest znakiem Jego bezinteresownej miłości. Do jakiej odpowiedzi pobudzają cię Jego dary? Czy czujesz się zapraszany do udzielenia odpowiedzi? Jak mogłoby wyglądać twoje „nawrócenie”? Co dziś może oznaczać ono w twoim życiu?

„Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi (…)”. Słowa, które wypowiadasz, działania, które podejmujesz – to wszystko jest dla innych ludzi świadectwem. Takie jest chrześcijaństwo w oczach inny ludzi, jakie jest twoje życie. Pomyśl o tym, jaki obraz Boga ukazujesz innym. Jakich „cudów” Bóg dokonuje w życiu innych ludzki, dzięki twojemu zaangażowaniu? Podziękuj Panu za życie, jakim cię obdarzył, za powołanie do bycia Jego świadkiem. Poproś Go również o to, czego czujesz, że ci brakuje, by ukazywać ludziom Jego dobroć. Wdzięczności? Życzliwości? Radości? Cierpliwości? Pokoju? Proś o to, czego ci trzeba.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *