Ewangelia na 4 maja 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 4.05.2024 (J 15,18-21) z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał”.

Komentarz do Ewangelii na 4 maja:

Jezus w dzisiejszym słowie stawia się w kontrze do świata, mimo że swoich uczniów wybiera ze świata. Na pewnym etapie stawania się uczniem Jezusa miłość do Niego powoduje nienawiść ze strony świata. Jak myślisz, dlaczego tak jest? Co takiego proponuje ci Jezus, co wywołuje jakieś prześladowanie lub niezrozumienie ze strony świata?

„Sługa nie jest większy od swego Pana”, „jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować”. Chrześcijanin to człowiek, który próbuje jak najbardziej upodobnić się do Jezusa i Go naśladować. Droga ta bardzo często wiąże się z jakiegoś rodzaju prześladowaniem. Czasem jest to niezrozumienie, bycie określanym jako człowiek staromodny czy naiwny, czasem odrzucenie przez innych, a czasem nawet prześladowanie fizyczne. Co ty robisz, kiedy spotykasz się z niezrozumieniem ze strony innych z powodu tego, że jesteś chrześcijaninem?

„Sługa nie jest większy od swego Pana”, „jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać”. Droga chrześcijanina wiąże się także z dawaniem świadectwa o Jezusie i pozyskiwaniem innych dla Niego. Tylko dzięki odwadze i byciu „nie z tego świata” jesteśmy w stanie przekonać innych do podjęcia drogi pod prąd. Jak wygląda twoje świadczenie o Jezusie w twojej codzienności Porozmawiaj z Jezusem o tych momentach, w których doświadczyłeś zarówno akceptacji, jak i niezrozumienia. Proś Go o odwagę do wytrwania przy Nim pomimo wszystko.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *