Ewangelia na 4 maja 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 4.05.2022 wg św. Jana 6, 35-40 z komentarzem:

Jezus powiedział do ludu:

„Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie. Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał.

Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.

Komentarz do Ewangelii na 4 maja

Życiu każdego człowieka towarzyszą jakieś pragnienia. Zaspokajanie kolejnych z nich przynosi radość, lecz po pewnym czasie okazuje się, że nie jest to radość trwała. Pomyśl, jak jest w twoim życiu? Gdzie upatrujesz swojego szczęścia: w karierze zawodowej, podróżach, pięknym domu. Są to rzeczy dobre, ale czy są w stanie dać ci prawdziwe szczęście?

Jezus przypomina dzisiaj, że tylko On może zaspokoić pragnienia naszego serca. Z miłości do nas umarł na Krzyżu i zmartwychwstał – byśmy mogli mieć życie wieczne. Daje nam siebie w Eucharystii. Możemy każdego dnia napełniać się Jego miłością, przyjmując Jego Ciało i Krew. Czy doceniasz ten wielki dar jakim jest Eucharystia?

Może zmagasz się teraz z chorobą, trudnymi relacjami w pracy lub rodzinie. Może wydaje ci się, że sam musisz sobie ze wszystkim radzić. Stań dzisiaj przed Jezusem i powierz Mu wszystkie swoje troski. Na koniec poproś Jezusa o ufne przychodzenie do Niego ze wszystkimi twoimi sprawami. On da ci siłę i pokój serca.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *