Ewangelia na 4 lutego 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 4.02.2023 wg św. Marka 6, 30-34 z komentarzem:

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali.

A On rzekł do nich: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili.

Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce niemające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

Komentarz do Ewangelii na 4 lutego

W opisanej scenie Apostołowie przychodzą do Jezusa, opowiadają Mu wszystko, co im się przydarzyło podczas głoszenia Ewangelii. Jezus zaprasza również ciebie, abyś do Niego przyszedł. Może czujesz się zmęczony pracą, obowiązkami, służbą. O czym chciałbyś Mu opowiedzieć?

Jezus zawsze odpowiada na pragnienie spotkania z Nim. Widząc tłumy, które Go szukały, lituje się nad nimi i przychodzi ze swoim Słowem. Daje im to, czego potrzebują. Przyglądnij się twojemu pragnieniu spotkania z Jezusem. Zastanów się, jak w swoim codziennym życiu podążasz za tym pragnieniem bycia w bliskości z Bogiem?

Słuchając ponownie fragmentu Ewangelii, przypatrz się, w jaki sposób Jezus wyraża swoją troskę o ludzi? Zobacz Jego wrażliwość na każdego. Pozwól, aby zaopiekował się również tobą. Na koniec modlitwy podziękuj za to spotkanie, za to, czego doświadczyłeś i co zrozumiałeś o Bożym współczuciu. Podziękuj szczególnie za Jego troskę o ciebie.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *