Ewangelia na 31 października 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 31.10.2020 wg św. Łukasza 13, 18-21 z komentarzem:

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili.

Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: „Jeśli cię ktoś zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by przypadkiem ktoś znamienitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: „Ustąp temu miejsca”, a wtedy musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce.

Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. A gdy przyjdzie ten, który cię zaprosił, powie ci: „Przyjacielu, przesiądź się wyżej”. I spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”.

Komentarz do Ewangelii na 31 października:

Jezus opowiada przypowieść, której potrzebują słuchacze. Dzisiaj chce opowiedzieć ją tobie – przypowieść o twoim życiu i relacji z Nim. Posłuchaj jej przez chwilę. Znajdziesz w niej to, co zajmuje twoje serce, twoje pragnienie bycia kochanym, twoje słabości, a może jeszcze coś innego. O czym jest przypowieść, którą Jezus mówi dzisiaj do ciebie?

Wsłuchaj się, co Jezus opowiada o twoim życiu. O życiu, którego jesteś gospodarzem. Jest to także opowieść o tym, że wszystko, co masz, jest darem od Boga. Gdyby wyobrazić sobie, że twoja codzienność to uczta, jakie jest w niej miejsce dla Boga?

W spotkaniach z Bogiem, we wsłuchiwaniu się w Jego słowa nie ma miejsca na fałsz czy pychę. Spotkania z Panem to dla chrześcijanina dziękczynienie, ale także poszukiwanie coraz pełniejszej prawdy o sobie. Jak często pamiętasz o wdzięczności, o byciu szczerym ze sobą? Może ignacjański rachunek sumienia ci w tym pomoże. Niech to spotkanie z Bogiem zakończy się rozmową o tym, co utrudnia ci bycie szczerym ze sobą i z Bogiem. Co jest przeszkodą we wprowadzaniu Bożego porządku w twoim życiu?

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *