Ewangelia na 31 październik 2016 z komentarzem

Ewangelia z 31.10.2016 wg św. Łukasza 14, 12-14 z komentarzem:

Jezus powiedział do przywódcy faryzeuszów, który Go zaprosił: «Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę.

Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych».

Komentarz do Ewangelii 31 października:

Przywódca faryzeuszów zaprosił Jezusa do swego domu. Jezus przychodzi w gościnę. Pragnie spotykać się z każdym, kto otwiera przed nim drzwi i serce. Spotkanie w domu faryzeusza jest okazją, aby porozmawiać o gościnności. Jezus uczy nas, na czym ona polega. Dzisiejsza Ewangelia, to mocna lekcja miłości. Jezus zachęca faryzeusza do jeszcze większej wspaniałomyślności. Nie wystarczy być gościnnym tylko dla tych, którzy odpłacą się tym samym. Trzeba otworzyć serce dla tych, którzy nie mogą się odwdzięczyć. Jezus wskazuje na ludzi najbardziej doświadczonych przez los. Pragnie, aby tym braciom okazać dobroć, życzliwość, serce.

Posługa miłości wobec ubogich, chorych, potrzebujących jest istotą orędzia Jezusa. Zbawiciel wskazuje, że nie ominie nas za to nagroda. Mówi, że będziemy szczęśliwi, okazując miłość potrzebującym, którzy nie mają jak się odwdzięczyć, i czyniąc dobro bez liczenia na nagrodę. Czy doświadczyłeś radości bezinteresownego dawania siebie, swojego serca i czasu innym? Poproś Jezusa, aby uzdolnił cię do bezinteresownej miłości.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *