Ewangelia na 31 marca 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 31.03.2017 wg św. Jana 7, 1-2. 10. 25-30 z komentarzem:

Jezus obchodził Galileę. Nie chciał bowiem chodzić po Judei, bo Żydzi mieli zamiar Go zabić. A zbliżało się żydowskie Święto Namiotów. Kiedy zaś bracia Jego udali się na święto, wówczas poszedł i On, jednakże nie jawnie, lecz skrycie.

Niektórzy z mieszkańców Jerozolimy mówili: «Czyż to nie jest Ten, którego usiłują zabić? A oto jawnie przemawia i nic Mu nie mówią. Czyżby zwierzchnicy naprawdę się przekonali, że On jest Mesjaszem? Przecież my wiemy, skąd On pochodzi, natomiast gdy Mesjasz przyjdzie, nikt nie będzie wiedział, skąd jest».

A Jezus, ucząc w świątyni, zawołał tymi słowami: «I Mnie znacie, i wiecie, skąd jestem. Ja jednak nie przyszedłem sam od siebie; lecz prawdziwy jest Ten, który Mnie posłał, którego wy nie znacie. Ja Go znam, bo od Niego jestem i On Mnie posłał». Zamierzali więc Go pojmać, jednakże nikt nie podniósł na Niego ręki, ponieważ godzina Jego jeszcze nie nadeszła.

Komentarz do Ewangelii 31 marca:

Każdy chrześcijanin jest powołany do mówienia innym ludziom o Chrystusie. To dla wielu z nas jest oczywiste. Jednak paradoksalnie nie zawsze chodzi o słowa, ale czasami nawet bardziej o czyny ukryte, które nie rzucają się od razu w oczy. Wzorem takiego postępowania jest Jezus, który nie zawsze działał jawnie, ale również w ukryciu.

Jawne mówienie o Bogu może nam szybko przysporzyć wrogów, znajdą się nasi prześladowcy, może nawet ktoś wyda na nas wyrok, tak jak na Jezusa. Czy zatem powinniśmy zaprzestać? Nie, ale raczej powinniśmy wykazać się roztropnością i patrzeć, kiedy jawne działanie przynosi skutek, a kiedy wręcz przeciwnie.

Dlaczego potrzebne jest ciche świadectwo? Bo istnieje wielu ludzi, którzy nie potrafią otwarcie mówić o Bogu i są daleko od Niego. Jezus umarł także za nich i potrzebuje, abyś pomógł im Go spotkać, a nie da się tego zrobić inaczej, jak tylko poprzez wejście w ich świat i przyniesienie im w ukryciu Boga. Uczmy się od Jezusa, jak dawać innym ciche świadectwo wiary, nie tylko słowem, ale przede wszystkim codziennością naszego życia.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *