Ewangelia na 31 lipca 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 31.07.2023 wg św. Mateusza 13,31-35 z komentarzem:

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki podniebne przylatują i gnieżdżą się na jego gałęziach”.

Powiedział im inną przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło”. To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Tak miało się spełnić słowo Proroka: „Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata”.

Komentarz do Ewangelii na 31 lipca:

Jezus w swoich przypowieściach uczy o królestwie niebieskim. Główną myślą dzisiejszej Ewangelii jest prawda o niepozornych i mało spektakularnych początkach tego królestwa, które jednak prowadzą do wielkiej chwały. Zapewne ówcześni mieszkańcy Izraela oczekiwali na początku bardziej spektakularnego Mesjasza, niż Jezusa z Jego garstką uczniów. Widać też, że królowanie Boga w nas ma swoją dynamikę rozwoju. Jest to pocieszająca myśl, że nasza relacja z Bogiem też podlega swojemu rozwojowi, jak nasiono posiane w roli rozwija się w swoim czasie.

Rozważane przez ciebie prawdy były „ukryte od założenia świata”. W Jezusie jednak spełniło się proroctwo ich objawienia. Prawdy te jednak nie są definicjami naukowymi czy dogmatami. Dlatego Jezus zawsze objawiał tajemnice w przypowieściach. Oprócz optyki rozumu potrzebna jest tu także optyka wiary i serca.

Porozmawiaj z Jezusem o twojej wierze i zawierzeniu – jak one się rozwijają. Oddaj Mu swoje radości i problemy.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

1 komentarz do “Ewangelia na 31 lipca 2023 z komentarzem

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *