Ewangelia na 30 września 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 30.09.2022 wg św. Łukasza 10, 13-16 z komentarzem:

Jezus powiedział: «Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido!

Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły, siedząc we włosiennicy i w popiele. Toteż Tyrowi i Sydonowi lżej będzie na sądzie niżeli wam.

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał».

Komentarz do Ewangelii na 30 września

Co musiałoby się wydarzyć w Twoim życiu, abyś z przekonaniem mógł powiedzieć, że Bóg istnieje? Betsaida, Korozain, Kafarnaum to miejsca, które szczególnie doświadczyły działania Boga, Jego obecności Mimo wyraźnego działania Boga, Czy doświadczasz jakiegoś szczególnego działania Boga? Czy możesz powiedzieć, że w twoim życiu zdarzył się jakiś cud?

Dla naszej wiary bardzo istotne są momenty doświadczania Bożego działania, Jego interwencji. Takie sytuacje nas umacniają. Pytanie które powinniśmy sobie zadawać, brzmi: jak te szczególne momenty mnie zmieniają? Czy doprowadziły mnie do nawrócenia, czy tylko poprawiły moje samopoczucie?

Biada nam, jeśli doświadczając Bożej miłości, Jego działania, może nawet cudów, nasze życie się nie zmienia. W wierze najistotniejsze jest słuchanie Boga, pełnienie Jego woli. Czy doświadczając Jego działania, zmieniasz swoje życie pod tym kątem? Czy starasz się Go słuchać? Czy szukasz Jego woli? W wierze nie chodzi o to, żeby mieć tylko jakiś pokaźny zbiór niesamowitych doświadczeń. Poszukiwanie duchowych perełek może sprawić, że zgubimy istotę. Prośmy o łaskę pełnienia woli Bożej w codzienności.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *