Ewangelia na 30 maja 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 30.05.2022 wg św. Jana 16, 29-33 z komentarzem:

Uczniowie rzekli do Jezusa:

«Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś». Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną.

To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat».

Komentarz do Ewangelii na 30 maja

„Wierzę” – to takie krótkie słowo. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się głębiej nad jego znaczeniem? Wiara jest łaską, co oznacza, że nie jest zależna wyłącznie od woli człowieka. Jest jak kwiat, który aby mógł rosnąć, potrzebuje twojej opieki, ale również czynników od ciebie niezależnych – takich jak światło czy powietrze. Zastanów się, czym tak naprawdę jest dla ciebie wiara.

Kiedy wierzysz, nie masz wszystkiego pod kontrolą. Wiara ma w sobie miejsce na działanie łaski i na nadzieję. Ma też miejsce na wątpliwości, dlatego nic w tym dziwnego, że uczniowie szukają odpowiedzi na rodzące się w ich sercach i głowach pytania. „Szukają” – to kluczowe słowo, gdyż pokazuje ich zaangażowanie. A czy ty szukasz odpowiedzi na swoje pytania? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Wiara mieści w sobie również przestrzeń na upadki. Nawet apostołowie upadali. Prawie wszyscy uczniowie zostawili Jezusa w najważniejszym momencie Jego misji. Jednak wiara nie skupia się na upadkach, ale na podnoszeniu się z każdego z nich. Nieważne ile razy upadniesz czy odejdziesz – Pan wyciąga pomocną dłoń, by pomóc ci wstać. Nie musisz sam stawać naprzeciw całemu światu. On już zwyciężył świat dla ciebie. Ty musisz tylko zdecydować, czy pozwolisz Mu działać w twoim życiu. Zastanów się dzisiaj, jak wygląda twoja wiara i porozmawiaj o tym z Jezusem. Poproś Go, aby pomógł ci zaufać i otwierać się wciąż na nowo na Jego łaskę.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *