Ewangelia na 30 listopada 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 30.11.2023 wg św. Mateusza 4,18-22 z komentarzem:

Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, Jezus ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: „Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi”. Oni natychmiast, zostawiwszy sieci, poszli za Nim. A idąc stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci: Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.

Komentarz do Ewangelii na 30 listopada:

Jezus powołuje każdego w trochę inny sposób i do innych zadań. Nie zawsze powołanie jest tak spektakularne, jak czytamy w dzisiejszej Ewangelii. Każdy chrześcijanin wezwany jest jednak, by być świadkiem Jezusa, gdziekolwiek się znajduje. W jaki sposób twoje życie jest świadczeniem o Jezusie?

„Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi” – mówi Jezus do rybaków. Kiedy Jezus rozpoczyna swoje dzieło w powołanych, bazuje na ich doświadczeniu i zdolnościach. Niesamowite jest jednak to, że pokazuje im zupełnie nowy aspekt ich zajęcia. Jezus odsłania przed nimi horyzont, o którym nawet nie myśleli. Co w twojej pracy i otoczeniu możesz uczynić bardziej ewangelicznym?

Decyzja apostołów, by iść za Jezusem, jest natychmiastowa. Nie zawsze jednak jest to łatwe. Czasem potrzebujemy czasu, by nabrać odwagi do podążania za Nim. Jakkolwiek by nie było, pójście za Jezusem wiąże się z pozostawieniem czegoś za sobą. Co lub kogo trzeba ci zostawić, by łatwiej było ci iść za Chrystusem? Porozmawiaj z Jezusem o tym, co odkryłeś w czasie modlitwy. Możesz Go poprosić o odwagę, by być Jego świadkiem, gdziekolwiek jesteś.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *