Ewangelia na 3 grudnia 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 3.12.2017 wg św. Marka 13, 33-37 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż.

Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie».

Komentarz do Ewangelii 3 grudnia:

„Miejcie oczy szeroko otwarte”. Otwartość oczu, uszu, dotyku… wszystkich zmysłów, otwartość umysłu i wrażliwość serca – tego potrzebujemy, by nie przeoczyć przychodzącego do nas Boga. Przedwieczny daje się odczuć naszym zmysłom i naszemu sercu. Jesteś więc zaproszony, aby się obudzić.

Możliwe, że twoje życie stało się rutyną. Żyjesz w zagonieniu albo uciekasz przed czymś. Przestałeś na siebie zważać, tak jakbyś był dla siebie kimś obcym – wciąż zwrócony na zewnątrz. Znakiem tego jest utrata kontaktu z sobą samym i nieuchronne cierpienie, ponieważ Obecności Przedwiecznego możesz doświadczyć właśnie w swoim wnętrzu. Obudzić się, znaczy więc otworzyć zmysły na własne wnętrze. Tam możesz wsłuchiwać się w siebie, głęboko rozumieć i doświadczać obecności Boga.

Nie wiesz, kiedy wypełni się czas. Nikt nie wie, bo jest to proces taki sam, jak powolne wypełnianie się twojego życia. Dlatego tak ważne jest przeżycie i smakowanie każdej chwili. W każdym momencie, z każdym oddechem i uderzeniem serca wypełnia się twoje życie i wypełnia się przychodzenie Pana do ciebie. Aby głęboko tego doświadczać, nie trzeba wiele. Tylko uważności zmysłów i serca, które pozwala się dotknąć. Poproś Jezusa, aby otwierał twoje zmysły i pogłębiał wrażliwość twojego serca.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

1 komentarz do “Ewangelia na 3 grudnia 2017 z komentarzem

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *