Ewangelia na 29 stycznia 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 29.01.2021 wg św. Marka 4, 26-34 z komentarzem:

Jezus mówił do tłumów:

„Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo”. Mówił jeszcze: „Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy?

Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu”. W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

Komentarz do Ewangelii na 29 stycznia:

„Z królestwem Bożym dzieje się tak, jakby ktoś nasienie wrzucił w ziemię…”. Te słowa odnoszą się do każdego człowieka. Jezus jest tym, który wrzuca ziarno słowa Bożego w serce człowieka. Nieznany jest czas, kiedy ziarno zakiełkuje i wyda owoc. Nie wiadomo, czy owoc dojrzeje albo czy nie zgnije. Jak odbierasz słowa Jezusa w stosunku do twojego życia?

„Z czym porównamy królestwo Boże…”. Słowa Jezusa mogą zadziwić. Porównanie maleńkiego ziarenka gorczycy do dużego drzewa, które z niego wyrasta jest obrazem życia człowieka. Słowo Boże może być zaczynem czegoś wielkiego: pragnienia, nawrócenia lub zdumienia tym, czego Bóg dokonuje w człowieku. Kiedy ostatnio miałeś takie doświadczenia? Jak się wtedy czułeś?

Słowa przypowieści są zachętą do zobaczenia i zastanowienia się nad tym, jakim jesteś uczniem Jezusa. Zastanów się, jaki konkretny plon przynosi Słowo Boże w twoim życiu? Porozmawiaj z Maryją. Co w dzisiejszej modlitwie najbardziej cię poruszyło, za co chcesz szczególnie podziękować? Poproś ją, aby uczyła cię trwania przy swoim Synu.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

2 odpowiedzi do “Ewangelia na 29 stycznia 2021 z komentarzem

  1. Królestwo Boże jako ziarnko gorczycy….rośnie, przemenia się, rozrasta się i staje się wielkie-podobne do drzewa…mój wzrost duchowy…moja przemiana…moja droga ku świętości…czy ziarnko łaski Bożej we mnie rozwinie się czy zginie…Panie Jezu! Daj bym nie zmarnowała Twojej łaski, Twego Słowa…

  2. Wzrastam jak ten plon, choć czasem muszę spojrzeć za siebie. To niedobrze, ale nie mogę inaczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *