Ewangelia na 28 września 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 28.09.2021 wg św. Łukasza 9, 51-56 z komentarzem:

Gdy dopełniały się dni wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jeruzalem, i wysłał przed sobą posłańców.

Ci wybrali się w drogę i weszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by przygotować Mu pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem. Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: „Panie, czy chcesz, byśmy powiedzieli: Niech ogień spadnie z nieba i pochłonie ich?”

Lecz On, odwróciwszy się, zgromił ich. I udali się do innego miasteczka.

Komentarz do Ewangelii na 28 września

Jezus wysłał przed sobą posłańców, aby przygotowali Mu miejsce. Być posłańcem Jezusa to zaszczyt i zobowiązanie. Rozejrzyj się wokół siebie i zobacz ludzi, którzy w różny sposób stają na twojej drodze. Do kogo Jezus cię posyła? Z jakim zadaniem?

Mieszkańcy miasteczka nie przyjęli Jezusa, bo nie był jednym z nich, był „obcy”. Może ty też masz takie doświadczenie, że ktoś cię „nie przyjął”. Twojego sposobu myślenia, twojego pomysłu, tego co chcesz ofiarować drugiemu. Jakie uczucia towarzyszą ci w takich sytuacjach? A może ty także niektórych odrzucasz, bo inaczej myślą, inaczej wierzą, inaczej się ubierają, nie są „jednym z nas”.

Uczniowie reagują spontanicznym gniewem. „Chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich”. Wydaje im się, że za odmowę przyjęcia Jezusa powinna mieszkańców spotkać sprawiedliwa kara. Jezus wzywa do cierpliwości. A jak ty reagujesz, gdy ciebie lub twoich bliskich spotyka niesprawiedliwość? Na koniec pomyśl, co cię szczególnie poruszyło w czasie tej modlitwy. Poproś Boga o dar cierpliwości wobec osób, które spotykasz.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *