Ewangelia na 28 maja 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 28.05.2023 wg św. Jana 20, 19-23  z komentarzem:

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

A Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

Komentarz do Ewangelii na 28 maja:

Prawdziwe spotkanie z Jezusem zawsze niesie z sobą Ducha radości i pokoju. Czy masz doświadczenie takiej radości? Przypomnij sobie taką radość, która była twoim udziałem, radość z bycia blisko Jezusa, razem z Nim. A jeśli nie masz takiego doświadczenia – proś o nie z głęboką wiarą.

Często w życiu stajesz przed dylematem, trudnym wyborem. Nie wiesz, jaką podjąć decyzję. Rozważasz różne opcje i drogi i ciągle jesteś w rozterce, ciągle jest jakieś „ale”. Aż pojawia się myśl, która niesie z sobą pokój serca. Tam, gdzie Boży Duch działa, rozwiązują się sprawy, nastają nowe siły i bliższy jest Bóg.

Spotkanie z miłosierdziem Jezusa w sakramencie pojednania to dla wielu z nas jedno z najmocniejszych doświadczeń radości, jaką daje przebaczenie. Pokój, który ogarnia człowieka po spowiedzi, niesie z sobą nadzieję, daje siłę do codziennego zmagania się ze swoimi słabościami. Dziękując Panu za to dzisiejsze spotkanie, poproś Go o Ducha radości i pokoju. Tylko mając Go w sobie możesz dzielić się Nim z innymi. A to najlepszy sposób na wypełnienie Jezusowego posłania, na świadczenie o byciu uczniem Jezusa.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *