Ewangelia na 28 listopada 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 28.11.2019 wg św. Łukasza 21, 20-28 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Skoro ujrzycie Jeruzalem otoczone przez wojska, wtedy wiedzcie, że jego spustoszenie jest bliskie. Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry; ci, którzy są w mieście, niech z niego uchodzą, a ci, co po wsiach, niech do niego nie wchodzą. Będzie to bowiem czas pomsty, aby spełniło się wszystko, co jest napisane. Biada brzemiennym i karmiącym w owe dni! Nastanie bowiem wielki ucisk na ziemi i gniew na ten naród: jedni polegną od miecza, a drugich zapędzą w niewolę między wszystkie narody. A Jeruzalem będzie deptane przez pogan, aż czasy pogan się wypełnią.

Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec huku morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie».

Komentarz do Ewangelii na 28 listopada:

Niewielu jest ludzi, którzy chcieliby, tak naprawdę, już dziś ostatecznie spotkać się z Jezusem, umrzeć. Może kiedyś, ale nie dziś… Bo czuję się zdrowy, jest spokój, nie zagraża nam wojna, ani tsunami… A gdyby zdarzył się nagły wypadek? Tomasz a Kempis mówił: żyj tak, jakby każdy dzień miał być tym ostatnim. Czy jesteś gotowy na spotkanie z Jezusem, gdyby dziś skończyło się twoje życie?

Jesteśmy bezradni wobec swojej śmierci, ale właśnie ta bezradność uzdalnia nas do przyjęcia Bożego Miłosierdzia. Bezradność, a nie strach! Bóg chce naszego dobra, więc czego się bać. Jak wyobrażasz sobie swój koniec świata? Pomyśl, co zostawisz, a co weźmiesz ze sobą.

Nasze ostateczne spotkanie z Jezusem to wielka niewiadoma. Jego drogi nie są naszymi drogami. Jego Miłość nie jest taka, jak nasza mała, ludzka miłość. Tak bardzo dla nas ważna, że pragniemy aby była wieczna. Pomyśl, że Jezus czeka na ciebie cały czas. Czeka cierpliwie, bo cię kocha – bez końca, od zawsze! To pomoże ci zrozumieć, co to znaczy odkupienie, twoje odkupienie.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *