Ewangelia na 28 lipca 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 28.07.2022 wg św. Mateusza 13, 47-53 z komentarzem:

Jezus powiedział do tłumów:

„Podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Zrozumieliście to wszystko?” Odpowiedzieli Mu: „Tak”.

A On rzekł do nich: „Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare”. Gdy Jezus dokończył tych przypowieści, oddalił się stamtąd.

Komentarz do Ewangelii na 28 lipca

Jezus często nauczał ludzi poprzez różne opowieści, historie i porównania. Nieraz podejmował trudne tematy, które wywoływały w ludziach złość, strach, ale też zaciekawienie i nadzieję. Jak poczułeś się, gdy usłyszałeś dzisiejszą przypowieść? O czym pomyślałeś, słysząc o królestwie niebieskim i końcu świata? Spróbuj wsłuchać się w swoje wnętrze oraz dostrzec, jakie myśli i emocje się w tobie gromadzą.

Choć czasami nauczanie Jezusa może być dla nas trudne, warto pamiętać najważniejszą misję oraz cel, jaki przyświecał Mistrzowi – zbawienie każdego człowieka. Spróbuj zastanowić się, jak odbierasz Jezusa, gdy przypomina ci o ważnych rzeczach. Zastanów się, kiedy widzisz w Nim sprzymierzeńca, a w jakich sytuacjach i na jakie tematy trudno ci Go słuchać?

Wsłuchując się ponownie we fragment Ewangelii, spróbuj razem z innymi w tłumie wyobrazić sobie sieci zarzucone w morze i łowienie ryb. Zastanów się, czy jest jakaś myśl bądź uczucie, które wybija się na tle pozostałych? Może będzie to coś, co warto zostawić dla siebie jako drogowskaz na resztę dnia.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *