Ewangelia na 28 kwietnia 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 28.04.2020 wg św. Jana 6, 30-35 z komentarzem:

W Kafarnaum lud powiedział do Jezusa: „Jaki więc Ty uczynisz znak, abyśmy go zobaczyli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz?

Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: «Dał im do jedzenia chleb z nieba»”. Rzekł do nich Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu”.

Rzekli więc do Niego: „Panie, dawaj nam zawsze ten chleb!” Odpowiedział im Jezus: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.

Komentarz do Ewangelii na 28 kwietnia:

Na każdej Mszy Św. odmawia się modlitwę „Ojcze nasz”. W niej występują słowa: „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Jest to pierwsza prośba w modlitwie, którą ułożył sam Jezus Chrystus. To właśnie ów chleb powszedni pozwala ci dalej wzrastać w wierze.

Chleb był przez wieki podstawowym pokarmem dla wielu ludzi. I chociaż zmieniły się zwyczaje i normy żywieniowe, chleb jest nadal symbolem tego, co zaspokaja nasz głód, co nas żywi, dzięki czemu możemy żyć, co daje nam siłę do pokonywania codzienności. W dzisiejszej Ewangelii Jezus siebie nazywa chlebem życia.

Bóg zna wszystkie nasze głody i potrzeby, nawet te, których sobie nie uświadamiamy i do których się nie przyznajemy. On wie, że na dnie naszych tęsknot leży zawsze pragnienie kochania i bycia kochanym. Pomyśl – czego ty najbardziej pragniesz w życiu? Dziś Jezus po raz kolejny przychodzi do ciebie ze Swoją miłością. Nie obiecuje spełnienia wszystkich marzeń, ale chce dać Siebie, chce ci dać siłę i odwagę do życia, daje Swoją miłość, żeby zaspokoić twój największy głód.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

1 komentarz do “Ewangelia na 28 kwietnia 2020 z komentarzem

  1. Wszystkie problemy stają się powierzchowne, bo od środka rozsadza je moc OBECNOŚCI.

    Tak jest ze śmiercią. JEST KOŃCEM CZY POCZĄTKIEM ?
    OTWIERA COŚ CZY ZAMYKA?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *