Ewangelia na 27 listopada 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 27.11.2019 wg św. Łukasza 21, 12-19 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Podniosą na was ręce i będą was prześladować.

Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Komentarz do Ewangelii na 27 listopada:

Nie grozi nam śmierć z powodu wyznawanej wiary, tak, jak w niektórych krajach. Ale niektórzy z nas boją się tak zwanej śmierci cywilnej, ośmieszenia, upokorzenia… A przecież Chrystus sam powiedział, że jeśli Jego prześladowali, to i nas może to spotkać. Chrystus umacnia każdego, kto bierze udział w Jego krzyżu.

Trudno jest znosić sytuacje, gdy z powodu wiary spychają nas na margines! Uśmieszki z naszej naiwności, rzekomej niewiedzy, bo wiara jest dla naiwniaków. Tymczasem ci, którzy popisują się swoją oderwaną od życia wiedzą, są godni pożałowania. Żyją w nieświadomości, nie zastanawiają się nad swoim życiem, a o prawdziwym szczęściu nie wiedzą nic… Czy potrafisz im współczuć? Jaki jest twój stosunek do osób niewierzących?

Tymczasem o Bożej miłości, tej cenniejszej od życia, ty możesz im opowiedzieć. Nie zniechęcaj się! Jezusa też nie wszyscy chcieli słuchać. Twoje świadectwo trafi do kogoś, kogo Bóg pociągnie. Czy chcesz być świadkiem Chrystusowej miłości w twoim środowisku? Podziękuj Bogu, że uznał cię godnym dawania świadectwa o Jego bezgranicznym Miłosierdziu.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *