Ewangelia na 27 lipca 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 27.07.2022 wg św. Mateusza 13, 44-46 z komentarzem:

Jezus opowiedział tłumom taką przypowieść:

„Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją”.

Komentarz do Ewangelii na 27 lipca

„Pewien człowiek” pracował na roli, która miała ukryty w sobie skarb. Ta rola to nasze życie, a my mamy ów skarb. Możemy go odkryć w naszej codzienności zupełnie przypadkiem. Ten skarb jest wewnątrz nas. W jaki sposób szukasz szczęścia? Jak je definiujesz?

Kupiec szukał najwspanialszych okazów pereł, aby je kupić. Pewnego dnia udało mu się znaleźć coś niezwykłego… W drodze do szczęścia jesteśmy skłonni zmieniać kierunek poszukiwań nawet kilka razy dziennie. Zapominamy często, że szczęścia można doświadczyć w tym miejscu, w którym jesteśmy. W tej rzeczywistości, jaka nas otacza. Jak opisałbyś swoje poszukiwania i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu?

Obaj bohaterowie dzisiejszej przypowieści znajdują coś bardzo wartościowego, sprzedają wszystko, co mają, i kupują znalezioną rzecz. Okazuje się, że doświadczenie Królestwa Bożego nie jest zarezerwowane na życie po śmierci. Jest możliwe do osiągnięcia tu i teraz. Jego osiągnięcie wiąże się jednak ze zmianą mentalności i zależy od wolności przyjęcia czegoś zupełnie nowego. Jakie uczucia rodzi w tobie taka perspektywa? Opowiedz Bogu o pragnieniach, jakie pojawiły się w tobie podczas tego spotkania. Jeśli chcesz, możesz Go poprosić o doświadczenie królestwa Bożego.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *