Ewangelia na 27 grudnia 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 27.12.2018 wg św. Jana 20, 2-8 z komentarzem:

Pierwszego dnia po szabacie, Maria Magdalena pobiegła i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim.

Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył.

Komentarz do Ewangelii na 27 grudnia:

Słowa Marii stały się dla uczniów impulsem, aby pobiec do grobu i sprawdzić na własne oczy co się stało. Być może w ich pośpiechu był tylko niepokój, może jeszcze nie zdawali sobie sprawy z radości, jaką przyniesie im ten bieg. Przypomnij sobie te momenty w życiu, kiedy sytuacje pełne niepokoju zaowocowały wielką radością. Jak z dzisiejszej perspektywy patrzysz na trudności, które poprzedzały radość?

Jan przybiegł pierwszy do grobu, jednak zatrzymał się i nie wszedł do środka. Być może w jego sercu walczył w tym momencie niepokój ostatnich dni z rodzącą się nadzieją. Co powstrzymuje cię czasami przed przyjęciem Bożej perspektywy na to, co dzieje się wokół i co przydarza się tobie samemu?

Kiedy Jan wszedł w końcu do wnętrza grobu, nie wiadomo co miało znaczenie decydujące – złożone płótna, odsunięty kamień czy może radość malująca się w oczach Piotra. Jan ujrzał i uwierzył. Sięgnij pamięcią wstecz, zastanów się, jakie słowa, wydarzenia czy świadectwo innego człowieka stały się kiedyś dla ciebie momentem doświadczenia radości Zmartwychwstania, radości spotkania z żywym Jezusem. Porozmawiaj z Jezusem o tym, co pozwolił ci dostrzec w czasie dzisiejszej modlitwy.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *