Ewangelia na 26 stycznia 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 26.01.2022 wg św. Łukasza 10, 1-9 z komentarzem:

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę.

Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże”.

Komentarz do Ewangelii na 26 stycznia

Siedemdziesięciu dwóch uczniów zostało posłanych, aby mówili o Jezusie. Takie rozesłanie ma miejsce również w dzisiejszych czasach. Często spotkanie z człowiekiem który mówi o Chrystusie jest pierwsze przed doświadczeniem spotkania samego Boga. Czy może i ty słyszysz zaproszenie, aby stać się posłańcem Dobrej Nowiny?

Realizowanie wezwania Jezusa nie jest możliwe bez modlitwy. To oczywistość, o której łatwo zapomnieć, gdy zaczyna się przesadnie liczyć na ludzkie możliwości. Dzięki bliskości Boga zaczynamy rozumieć, że niekoniecznie potrzebujemy materialnych zabezpieczeń, bo jesteśmy w Jego rękach. Doświadczamy łaski Ducha Świętego, która pomaga być cierpliwym i łagodnym uczniem i bratem. Zanurzenie w byciu z Bogiem pomaga nam nie podążać za rozproszeniami i mądrze wybierać. Co czujesz, słysząc wskazówki, jakie daje uczniom Jezus?

Chrześcijanin w Bożym zamyśle ma nieść światu pokój pochodzący od Chrystusa. Jednocześnie, wypełniając swą misję właściwie, nie jest odpowiedzialny za jej efekt. Tylko otwarte serca mogą przyjąć nowy, oparty na miłości i szacunku, ewangeliczny sposób życia. Co Ty jako uczeń Jezusa chcesz przekazać światu? Na koniec tej modlitwy możesz powrócić do momentu, który był dla ciebie najcenniejszy i opowiedzieć o tym Jezusowi.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *