Ewangelia na 26 maja 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 26.05.2022 wg św. Jana 16, 16-20 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”. Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: „Cóż to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca”?” Mówili więc: „Cóż znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co powiada”.

Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: „Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?” Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość”.

Komentarz do Ewangelii na 26 maja

Jezus daje do zrozumienia, że wie, co Go czeka i że nad wszystkim panuje. Ostrzega, że odejdzie, ale obiecuje, że wróci. Jego śmierć nie będzie końcem. Jak myślisz, dlaczego uczniowie, słysząc te słowa, nie zapytali Jezusa wprost, o co mu chodzi, ale rozmawiali między sobą? A gdzie ty szukasz odpowiedzi, kiedy masz pytania o swoje życie?

Jezus wie, że uczniowie są zmieszani, więc nie czekając na ich pytania odpowiada wcześniej. Nie mówi jednak wprost, co się wydarzy, ale daje im obietnicę. Choć będą doznawać przygnębienia, ich smutek zamieni się w radość. Jak myślisz, czy ta obietnica wystarczyła apostołom, żeby zaufać Jezusowi? Czy tobie wystarcza obietnica, że Jezus prowadzi cię do pełni szczęścia?

W dalszej modlitwie zastanów się, jakie jest twoje zaufanie do Jezusa. On zapewnia cię o swojej opiece, daje wskazówki i składa obietnice, jednak nie zdradza szczegółów. Słuchając Ewangelii, ponownie wyobraź sobie, że jesteś wśród uczniów. Jezus mówi niejasno o przyszłych wydarzeniach. Jakie uczucia w tobie wzbudza? Czy ufasz Mu, że zatroszczy się o twoją przyszłość? Na koniec opowiedz Jezusowi, co podczas tej modlitwy było dla ciebie najważniejsze. Jeżeli chcesz zadać Mu jakieś pytanie, możesz to teraz zrobić.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *