Ewangelia na 26 listopada 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 26.11.2019 wg św. Łukasza 21, 5-11 z komentarzem:

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział:

«Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?» Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».

Komentarz do Ewangelii na 26 listopada:

W czasie wojny, to nie śmierć jest największym zagrożeniem. To, co w wojnie zmienia oblicze świata to strach, że rzeczywistość wymyka się nam spod kontroli. Nie mamy kontroli nad sobą. Świadkowie takich wydarzeń nie pytają „czy uda się przeżyć?”, ale „co będzie dalej, jak będzie wyglądać moje życie kiedy to wszystko się skończy?”.

Wojna zmienia obyczaje. Ale one również zmieniają się na naszych oczach w tzw. „czasie pokoju”. Niepewna przyszłość, praca, emerytura… konieczność ukrywania tego, co się naprawdę myśli.

Jezus mówi dzisiaj: zostaw to wszystko, bądź wolny. Nie daj się zwieść. Nie ufaj zbytnio instytucjom i politycznym obietnicom. Szatan wykorzysta każdą sytuację, trudności, lęk, po to, by cię osłabić i pogrążyć. Dzisiaj Pan pyta o twoją wolność wobec twoich przekonań, wydumanych planów o rodzinie, kraju, świecie… Czy twoja słuszna troska o te wszystkie rzeczy zostawia dość wolności dla Jezusa? Jezus wzywa do odrzucenia wszystkiego tego co znamy i czemu ufamy, aby On mógł działać i być Panem naszego życia. Zaufasz Mu?

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *