Ewangelia na 26 lipca 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 26.07.2023 wg św. Mateusza 13, 1-9 z komentarzem:

Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami: „Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, jedne ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na grunt skalisty, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka.

Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne wreszcie padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha!”

Komentarz do Ewangelii na 26 lipca:

Pomyśl o tym nieustannym dialogu z Bogiem, jaki prowadzisz w swoim życiu. On mówi do ciebie zawsze: przez Pismo Święte, przez sakramenty, przez bliźnich, przez naturę, przez wydarzenia, nawet przez twoją wewnętrzną pustynię. Co się dzieje z tym słowem w twoim sercu? Co z nim robisz?

Czasami zbyt łatwo się zniechęcamy, gdy Bóg mówi o rzeczach trudnych, o krzyżu, o wyzbyciu się nieuporządkowanych przywiązań. Za bardzo zamartwiamy się o wszystko inne, zamiast o królestwo Boże. Jak często nie interesuje cię, co mówi do ciebie Bóg, bo nie chcesz wybierać, nie chcesz szukać tego, co w górze?

Bóg mówi do ciebie zawsze i wszędzie. Nie narzuca się, nie żąda, lecz prosi cię o współpracę. Uporządkuj glebę swego serca, wyrównaj pagórki, wypleń chwasty i powiedz Panu: tak, chcę, żeby Twoje słowo stało się we mnie ciałem. Bóg mówi do ciebie i Bóg mówi przez ciebie. Twoje życie, twoje postawy wobec bliźnich są owocem Bożego słowa. Proś Jezusa, by był to owoc jak najobfitszy.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *