Ewangelia na 26 lipca 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 26.07.2018 wg św. Mateusza 13, 16-17 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą.

Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli”.

Komentarz do Ewangelii na 26 lipca:

Po wcieleniu Chrystusa świat nie jest już taki sam. Cała rzeczywistość chce nam mówić o miłości Boga, który dzielił nasze życie. W codziennym pędzie trudno nam jednak tę miłość dostrzec. Na przykład różnorodność naszej rodziny, czy znajomych jest wielkim bogactwem. Jednocześnie gdy nawzajem jesteśmy ślepi i głusi, inność staje się źródłem nieporozumień i cierpienia. Przyjrzyj się z miłością sytuacjom i osobom, które są dla ciebie trudne. Jak patrzy na nie Jezus?

Pierwszym krokiem do zmiany jest postawa przyjmowania i akceptacji. To powiedzenie sobie i drugiemu – “Możesz być tym, kim jesteś. Kocham cię, bo Bóg daje ci życie.” Aby się tego uczyć, dobrze jest po prostu smakować życie. Poczuć kroki, kiedy idziesz, wiatr na twarzy, zapachy wkoło, dać sobie chwilę i delektować się herbatą, zobaczyć człowieka, posłuchać i nie ocenić go. Zacznij od zasłuchania się z pełną uważnością w tekst Ewangelii. Proś Jezusa o łaskę doświadczenia dziś smaku życia, choćby w najmniejszych rzeczach. Daj się zaskoczyć rzeczywistości, która jest pełna Boga i zawsze nowa.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *