Ewangelia na 26 grudnia 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 26.12.2022 wg św. Mateusza 10, 17-22 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich Apostołów:

«Miejcie się na baczności przed ludźmi. Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić. Gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.

Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony».

Komentarz do Ewangelii na 26 grudnia

W dzisiejszej ewangelii słyszymy o potrzebie wytrwałości w obliczu najwyższej próby, która wymaga od nas złożenia świadectwa. Jednak mając na uwadze możliwość takiej próby, warto spojrzeć na nią z perspektywy swojego tu i teraz – bo „kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny” (Łk 16, 10). I tak jak w codzienności, tak i w wielkiej próbie i prześladowaniu, nic nie możemy uczynić sami z siebie – cała nasza moc pochodzi od przylgnięcia i trwania w miłosiernej obecności Ojca, który posyła nam swojego Ducha.

„Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony”. Czy jesteś wytrwały aż do końca? Aż do końca twoich postanowień, do końca twojej walki z grzechem i słabością. Wytrwanie do końca łączy się tu z wiarą, z trwaniem przy Zbawcy, który daje zbawienie. W słuchaniu natchnień Ducha, który w trudności mówi do nas i przez nas.

Czy dajesz na co dzień świadectwo dobrej nowiny o Jezusie? Czy dajesz znać swoim życiem, postępowaniem oraz słowem, w twoim domu czy pracy, że tylko w Jego Imieniu jest nasze życie? Jeśli „uczeń nie jest większy od mistrza” – to oznacza, że mamy być towarzyszami Jezusa w Jego drodze aż po krzyż. Ale ta droga wiedzie przez naszą codzienność. Porozmawiaj z Jezusem, Twoim przyjacielem, o tym jak wygląda twoja wytrwałość i świadectwo w codzienności.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

1 komentarz do “Ewangelia na 26 grudnia 2022 z komentarzem

  1. ewangelia jak najbardziej jest aktualna w dzisiejszych czasach, gdy sady staja w obronie ludzi którzy atakują kościół

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *