Ewangelia na 26 grudnia 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 26.12.2019 wg św. Mateusza 10, 17-22 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich apostołów:

„Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was prowadzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.

Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony”.

Komentarz do Ewangelii na 26 grudnia:

Jezus ostrzega dzisiaj Apostołów przed ludźmi. Nie robi tego, by wzbudzić w nich nieufność. Zwraca ich uwagę na fakt, że nie każdy przyjmuje Go tak jak oni. Co więcej, przestrzega, że ze względu na Niego, Apostołowie będą odrzuceni i prześladowani. Pójście za Jezusem, bycie Jego przyjacielem jest przyjęciem konkretnej postawy, która niesie za sobą konsekwencje.

Każdy przyjmuje jakąś postawę wobec Jezusa. Można być Jego przyjacielem albo wrogiem. Tym, który z Nim zbiera, albo tym, który rozprasza. Jezus prowokuje i zachęca do podjęcia osobistej decyzji: za albo przeciw. Największym oszustwem jest obojętność, brak zainteresowania. Przytrafia się ona także tym, którzy deklarują przynależność do Jezusa. W sytuacjach, które wymagają wyraźnego opowiedzenia się – rezygnują, odchodzą.

Jaka jest twoja postawa wobec Jezusa? Czy jesteś zdecydowany, by odważnie wyrażać swoją przynależność do Chrystusa? A może martwisz się, co z tobą będzie, jeśli będziesz konsekwentnie za Nim podążał? Czego nie chcesz utracić? Do czego jesteś aż tak bardzo przywiązany? Proś Jezusa o szczerość i odwagę w przyglądaniu się swojemu opowiadaniu się za lub przeciw Niemu. Także o to, byś w umiał walczyć z pokusą niewierności sobie i Bogu podczas przeciwności.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *